Neschopna DVD romka

Sekcia: Hardware a Drivery 26.02.2006 | 21:02
Mircoman   Návštevník
Poprosil by som nejaku radu co to znamena ked mi dvdcko nechce nacitat a pri mount-nuti mi napise ze mount: Nie je adresar A to DVDčko normalne cita napriklad windows dokonca aj DVD prehravac ale v linuxi sa i nejako nechce brat nektore dvdcka V kerneli mam zapnutu podporu Joilet co je asi Microsoft Joilet pocitam lebo v tom kernelu som nenasiel zmienku o Microsoft Joilet. A este k tomu mam debian.
    • Re: Neschopna DVD romka 24.02.2006 | 22:35
      Avatar nardew debian  Používateľ
      napis presne ako mountujes danu cdromku a daj sem vypis /etc/fstab mountovat mozes samozrejme len ako root
      • Re: Re: Neschopna DVD romka 25.02.2006 | 12:17
        Mircoman   Návštevník
        Mountujem to takto a to : mount /cdrom a fstab-e ju mam nastavenu a to /dev/hdb /media/cdrom0 iso9660 ro, user, noauto 0 0
        • Re: Re: Re: Neschopna DVD romka 25.02.2006 | 12:36
          slackware   Návštevník
          info o fstab zkus napsat: mount /media/cdrom0 protoze tam se Ti nejspis cdrom_ka pripojuje (nevim jestli to je klasika v debianu , ale adresar /media je specialita suse_fuj :)
          • Re: Re: Re: Re: Neschopna DVD romka 25.02.2006 | 13:47
            Mircoman   Návštevník
            To nie je tim aj som to skusal, tam je nastaveny odkaz ja to mam tak od nainstalovania debianu. Len neviem preco mi nektore dvdcka cita a nektore necita. Myslim si ze to ma neco spolocne s Joilet-om ale v kerneli mam tu podporu zapnutu tak neviem.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Neschopna DVD romka 25.02.2006 | 21:11
              WlaSaTy   Návštevník
              jedna sa naozaj o dvd? typol by som si ze je to VCD alebo SVCD (popripade oblubene KVCD s p2p)? DVD medium zvykne pouzivat suborovy system UDF alebo CDFS (kludne aj s rozsirenim joilet). Ale VideoCD ktore sa napaluje nan obycajne CDcka ziaden suborovy system nema, preto sa neda pripojit beznym sposobom. microsoftie systemy sice ponukaju obsah danych datovych stop s pouzitim virtualneho suboroveho systemu tak isto ako aj pri AudioCD, ale jedna sa len o blaf. sice pohodlny, ale blaf. ps.: existuju aj vynimky, niektore VCD boli vydavane aj s datovou stopou kde boli normalne subory, ale takych bolo malo. skus sa opytat ci sa jedna naozaj o DVD alebo o VideoCD.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neschopna DVD romka 25.02.2006 | 23:06
                Mircoman   Návštevník
                Som si isty ze to je dvdčko a mam na nom ulozene prevazne video subory avi. A napalovalo sa to v nejakom programe vo widlach, neviem isto asi sa vola CD BurnerXP professional. Tak som povedal kamaradovy co ma widle nech mi to napaluje v neri a zatial som nemal problem.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neschopna DVD romka 25.02.2006 | 23:45
                  WlaSaTy   Návštevník
                  tak to napis ten mount /media/cdrom0 (alebo kam si to pripajas) pockaj par sekund a v terminali zobraz systemove hlasky prikazom dmesg | tail z toho sa bude dat nieco vycitat.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neschopna DVD romk 26.02.2006 | 20:09
                    Mircoman   Návštevník
                    No tak tu je ten vipis ???# dmesg | tail File unit size != 0 for ISO file (165791744). ISOFS: changing to secondary root Interleaved files not (yet) supported. File unit size != 0 for ISO file (165816320). ISO 9660 Extensions: Microsoft Joliet Level 3 Interleaved files not (yet) supported. File unit size != 0 for ISO file (165791744). ISOFS: changing to secondary root Interleaved files not (yet) supported. File unit size != 0 for ISO file (165816320).
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neschopna DVD 26.02.2006 | 20:36
                      WlaSaTy   Návštevník
                      :Interleaved files not (yet) supported. Prekladane subory su (zatial) nepodporovane. toto by mozno vyriesil upgrade kernelu ale ruku do ohna za to nedam. ci ti za to stoji tych par cdciek, to uz zavisi od Teba ;-)
    • Re: Neschopna DVD romka 26.02.2006 | 20:23
      Laco   Návštevník
      Prosim ta a to mas co za distribuciu ze to musis komplikovane mountovat ? ja som mal suse, teraz sa hram s ubuntu a nikdy som nic nemusel robit, okrem povolenia DMA rezimu, naistalovania dvd kodekov atd...
      • Re: Re: Neschopna DVD romka 26.02.2006 | 21:02
        Mircoman   Návštevník
        No mam Debian ak si si mohol uz precitat trocha hore a neviem čo je komplikovane pri mountovani DVDčka, žeby prikaz mount /cdrom :-), no nic skusim si upgrajdnut kernel a zapnut tu podporu ak to vobec najdem v kerneli. Zatial vam Dakujem a coskoro budem informovat, ci sa tym neco poriesilo.