Aka distribucia na zaciatok?

Sekcia: Ostatné 04.03.2006 | 02:19
Sunmaster   Návštevník
Mam na vas otazku. Kedze som cisti windowsak a lama co sa tyka linuxu, avsak chcel by som zacat s linuxom, chcel by som sa vas spytat aku distribuciu mi odporucate tak nazaciatok? Dik za odpovede...
    • Re: Aka distribucia na zaciatok? 23.02.2006 | 19:39
      ---   Návštevník
      toto si cital? www.linuxos.sk/clanok.php?clanokid=60
    • Re: Aka distribucia na zaciatok? 24.02.2006 | 08:49
      chatpall   Návštevník
      Ubuntu 5.10, Mephis, Fedora Core 4, alebo nejaku Live distribuciu na oboznamenie sa s moznostami...
      • Re: Re: Aka distribucia na zaciatok? 24.02.2006 | 10:46
        Attila   Návštevník
        Pre tých čo sú windowsáci a pretých, čo vidia pohár skôr poloplný ako poloprázdny, skôr linux Mandriva 2005, no programov a podobnosti s winom nieje ani náhodou málo :)
    • Re: Aka distribucia na zaciatok? 25.02.2006 | 20:40
      Martin London   Návštevník
      Ja som zacal s Knoppixom, ako LIVE a potom presiel na Mandrake Linux 10.1. Tiez som zaciatocnik.
    • Re: Aka distribucia na zaciatok? 28.02.2006 | 11:33
      Avatar student OpenSuse 11.xMDK 10.0   Používateľ
      toto začína byť večnou témou - aj keď potešiteľnou, keďže takto vidno, že postupne viac ľudí iden na LNX a je v podstate jedno na aký. Osobne doporučujem najprv vyskúšať nejaké "LIVE" t.j. distribúcie na CD, ktoré sa aj z CD (DVD) spúšťajú a bežia, teda netreba ich inštalovať. Osobne som začínal na Mandrake, ale keď "prešli" na Mandrivu začal som mať problém s USB diskami (flash) a CD(DVD) mechnikami, tak som sa poobzeral po niečom inom..... Ubuntu, Kbuntu, Gentoo (len skúseným).. nakoniec som zakotvil u SUSE. Keďže bola komerčná, je v tejto distribúcii kopa vecí, ktoré boli zaplatené a teda intenzívnejšie vyvíjané, ďalej má "Yast", cez ktorý sa veľmi pohodlne konfiguruje a (aspoň) pre mňa skvelú podporu pre LAN. Veľa zdaru a trpezlivosti. Nech si vyberiate čokoľvek, furt lepšie ako Wokna, ale to zistíte časom....
      • Re: Re: Aka distribucia na zaciatok? 04.03.2006 | 02:19
        sebo   Návštevník
        Dobry den podla mna Mandrivu2006 alebo Suse10.0 (nie 10.1!! by si asi prestal z linuxom) A Live Kanotix 2005-4 ten sa da aj naistalovat