nejake otazky k kde a mandriva 2005

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.02.2006 | 11:37
klayman   Návštevník
Mozno ze sa budem pytat hlupo, ale za Linuxom sedim piaty den. Takze, mam zopar takychto problemov: 1.Linux nevie zistit bateriu v mojom notebooku, v pomocniku som nasiel, ze to moze byt tym, ze chyba balicek apm, ale balicek tam je a baterka nikde. Skusal som to aj odinstalovat a nainstalovat odznova, ale vysledok ziaden. 2. Dost vela programov, ktore su v KDE od zaciatku mi nejde ( supertux atd.), nepise ziadne chybove hlasenie, len proste otvori okno s programom a vzapati ho zavrie a nic sa nedeje. Skuste poradit co mi moze chybat nainstalovane. 3.Skuste poradit nejaky program v ktorom sa da z DVD vytvorit image subor. Info o linuxe Mandriva 2005 Download, KDE3.3.
    • Re: nejake otazky k kde a mandriva 2005 24.02.2006 | 10:12
      m0d0r   Návštevník
      ad 1) balicek tam mozno je ale v prvom rade treba napisat o aky notebook sa jedna ;D ad2) Niektore binarne distribucie take veci proste robia ;D sksu otvorit konzolu(konsole) a tam napisat (supertux atd.) a potom kuknut co to bypise do konzoly a ked tak to pastnut sem ad3) niesom isty ale mal by stacit konzolovy program "mkisofs" ;D ale na druhu stranu v kde by si mohol mat aj k3b ked nie tak nainstaluj ;D PS: skus si unpgradnut na novsiu verziu mdk
      • Re: Re: nejake otazky k kde a mandriva 2005 24.02.2006 | 10:31
        klayman   Návštevník
        Acer Aspire 3002lmi RAM:512 MB Proc.: Sempron 2800+ OK vyskusam tie ostatne moznosti a potom uvidime. Dik.
        • Re: Re: Re: nejake otazky k kde a mandriva 2005 25.02.2006 | 00:53
          NAQOYQATSI   Návštevník
          co sa tyka baterky.. skus sa popozerat po baliku lm_sensors .. vo vseobecnosti to sluzi na zistovanie stavu hw (teploty v systeme.. napatia na doske.. otacky ventilatorov) .. nemam notebook ... ale myslim ze by sa z toho dal vycitat aj stav baterky viac o tom najdes tu : http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/65103 ... pripadne : http://www2.lm-sensors.nu/~lm78/index.html ... dufam ze to pomoze
      • Re: Re: nejake otazky k kde a mandriva 2005 24.02.2006 | 21:29
        klayman   Návštevník
        A ešte jadne otázka, už by som aj zabudol. Skus mi nejak po lopate vysvetliť, ako sa kompilujú zdrojové kódy. Ja to skúšam podľa manuálu a furt mi to vypisuje že "no such file or directory" a ťakám tam to presne podľa manuálu. Skús helfnúť, dík.
        • Re: Re: Re: nejake otazky k kde a mandriva 2005 24.02.2006 | 21:42
          Avatar nardew debian  Používateľ
          stiahni archiv, rozbal do nejakeho adresra. otvor konzolu, nastav sa do dotoho adresra. napis ./configure, potom make a nakoniec make install.... to posledne ako root
          • Re: Re: Re: Re: nejake otazky k kde a mandriva 200 25.02.2006 | 10:46
            klayman   Návštevník
            Dik, čiastočne pomohlo, vo väčšine z tých výpisov bolo failed. :-D Ale dík, už viem ako na to.
            • nejake otazky k kde a mandriva 2005 25.02.2006 | 11:37
              Avatar Linux Mint 18  Návštevník
              • Príspevok bol vymazaný.