uspanie notebooku

Sekcia: Konfigurácia 30.03.2006 | 17:13
Avatar MMarek mandriva AMD64  Používateľ
Distribucia Mandriva 2006 Nefunguje mi spravne uspanie alebo hibernacia notebooku Toshiba Sateellite S2410 . Ked nastavim klaptop tak aby sa pri zatvoreni uspal urobi to aj obnovy stav po otvoreni ale potom zavola shutdown. :-( a vypne sa ale uz uplne. Netusim preco. ?
    • Re: uspanie notebooku 28.03.2006 | 19:17
      CaSual   Návštevník
      Ja mam ACER Travelmate 244XC a co sa tyka standby a hibernacie tak mi to absolutne nefunguje.A to som obehal fora a snazil sa riesit veci s ACPI ale marne...som z toho sklamany,pretoze Mandriva sa mi velmi pacila,ale notebook bez power control mi je nanic. No. MMarek,nepomozem ti,ale sa pridam na tvoju stranu - ako nestastny uzivatel.
      • Re: Re: uspanie notebooku 28.03.2006 | 19:25
        Avatar casual Kubuntu  Používateľ
        Prosim hocikoho kto mi vie aspon trochu pomoct s problemom POWER CONTROL na mojom notebooku ACER TRAVELMATE 244XC a s distribuciou Mandriva 2006 Free . Chcem pouzivat toto distro,ale bez power control to na notebooku nie je mozne. Prosim o hocijaku radu, ked aj na mail casual@atlas.sk
        • Re: Re: Re: uspanie notebooku 28.03.2006 | 19:35
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Ja som presiel minuly tyzden z Gentoo na Ubuntu Dapper Drake a Hibernation funguje bez problemov (ale na desktope, ak sa dostanem k NB, tak to skusim aj tam). Sleep mi sposoby restart, ale snad to opravia do Juna.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: uspanie notebooku 28.03.2006 | 19:36
      t   Návštevník
      pod suse mi hibernacia ide super, aj sa spravne zobudi
    • Re: uspanie notebooku 28.03.2006 | 21:16
      Avatar nardew debian  Používateľ
      kukni si tento clanok a taktiez diskusiju pod nim: http://www.abclinuxu.cz/clanky/system/hibernace
      • Re: Re: uspanie notebooku 28.03.2006 | 21:56
        Jerry SEJTYS   Návštevník
        Zdravim ja mam Mandriva 2006.... (dalej netusim...) a mam to na booku tecra A4. a tak sa xem spytat jednu vec mne sa uzpava OK aj sa zobudi OK, ale zase mam problem ak necham spustene APCI tak mi nejde sietovka Marwell Yukon.... na tomto Booku. Z threadu som vyrozumel ze jediny problam je v tom ze nebezi APCI. Tak by som xel vediet ako sa vam to podarilo rozbehnut pri zapnutom APCI? Lebo potom je to uz naozaj, aspon pri mne to bolo tak, vec spravnej konfiguracie co ma spravit.. :) Tak zatim..:)
    • Re: uspanie notebooku 29.03.2006 | 15:28
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      takym velmi rychlym helpom by mohlo byt totalne odmontovanie USBciek pred tym, nez sa o hibernaciu pokusis. Niekedy USBcka hookuju pokus kernelu o uspanie a tento request dropnu, takze sa kernel tvari, akoby nic. Ja na svojom ASUS L7300 zabijam aj ESD a vypinam komplet celu ALSU, inac sa haluzi zvukovica.
    • Re: uspanie notebooku 30.03.2006 | 14:29
      Avatar MMarek mandriva AMD64  Používateľ
      Vyriesil som to. Neviem ci spravne ale funguje to. zrusil som hacik v Kontrolne centrum mandriva>start>pouzit ACPI. takze asi pri starte sa nepouzije ACPI ale potom to normalne funguje. Teaz ked dam na ikone v povermanagentu pozastavit syetem urobi suspend a po zapnuti obnovy vsetko ako ma a uz sa nevola shutdown. Huraaa!!!
      • Re: Re: uspanie notebooku 30.03.2006 | 14:33
        Avatar MMarek mandriva AMD64  Používateľ
        pre odskusanie staci v prikazovom riadku zavolat $ apm -s alebo pmsuspend2 memory Skuste si zkontrolovat /etc/acpi/evetnts/sleep co tam mate napisane.
        • Re: Re: Re: uspanie notebooku 30.03.2006 | 17:13
          Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
          ked ma odstrelene acpi v kerneli, tak si toho tam uz moc nenakontroluje :)