problémové vypnutie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.03.2006 | 13:00
tomas   Návštevník
Mam problem vypnut mandrivu 2006.Pri pokuse o vypnutie/restartovanie mi nabehne len modra obrazovka z kurzorom v tvare kriza.A nic sa uz nedeje.Potom dam uz len Ctrl-Alt-Backspace a vypnem to rucne cez halt.V KDE som uz skusal vsetky mozne nastavenia a nic.
    • Re: problémové vypnutie 27.02.2006 | 19:11
      Avatar nardew debian  Používateľ
      zacnime odtialto.... mas ovladace ku grafike?
      • Re: Re: problémové vypnutie 27.02.2006 | 19:22
        tomas   Návštevník
        pred par dnami to este islo.potom som sa hral s nastaveniami v KDE a uz to neslo spat :)
        • Re: Re: Re: problémové vypnutie 27.02.2006 | 19:23
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          hmm... pod inym uzivatelom to ide?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: problémové vypnutie 27.02.2006 | 19:25
            tomas   Návštevník
            nejde to ani pod uzivatelom ani ked som ako root
            • Re: Re: Re: Re: Re: problémové vypnutie 27.02.2006 | 20:48
              WlaSaTy   Návštevník
              a cez co to vypinas? ja zvyknem vypinat system prikazom halt.
            • Re: Re: Re: Re: Re: problémové vypnutie 27.02.2006 | 20:50
              marfo   Návštevník
              mam odpoved prihlas sa za roota a spusti si ovladancie centrum KDE a tam chod do Systemu potom do spravca prihlasenia klikni na zalozku Vypnutie a tam su dva odieli jeden Umoznit vypnutie a druhy Prikazy v Prikazoch do vypnut zadas: /sbin/halt a do Restart zadas: /sbin/reboot a potom kliknes na ulozit ale mozno v tom odieli prvom odieli Umoznit vypnutie mas vybrate hovadiny tak vyber tam toto v Lokalne:Vsetci a v Vzdialene:Iba root a klikny znova pouzit a malo by to behat uz ale ak ti to nepojde tak znova napis ze to nejde a ak pojde tak napis ze uz ti to konecne ide. (a ak pojde mozes mi aj podakovat)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: problémové vypnutie 28.02.2006 | 18:40
                tomas   Návštevník
                mam to tam tak nastavene ale nejde to.vdaka aj tak
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problémové vypnutie 01.03.2006 | 13:00
                  Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
                  grafickeho modu sa prepni do textoveho (ctrl+alt+1-6) a odhlasuj sa cez halt... a co sa tyka tych nastaveni grafiky, tak pod rootom si pusti kde center a nastavenia, ktore si si menil, si daj ako default. to by ti mohlo pomoct. neviem ti viac pomoct, lebo nepises, co si si nastavoval a ci sa po tvojich nastaveniach vyskytli aj ine problemy. popripade sa pozri do xorg.conf ako mas nastavenu grafiku, ci napriklad nemas problem s rozlisenim monitoru...