Instalacia Driverov na graficku kartu Ati radeon 9

Sekcia: Hardware a Drivery 01.03.2006 | 02:27
Cvaldo   Návštevník
DObry den, chcel by som sa spytat ako nainstalujem graficke drivery na linux Mandriva 2006. Stiahol som ich od vyrobcu grafickej karty. Ale po kliknuti na ne sa mi nic nenaistaluje. Maju koncovku rpm.Skusal som to aj v sprave softverov ze ho priradim do zdrojov softveru ale po pridani mi pise nieje mozne pridat zdroj chyba je oznamena.] vopred Dik
    • Re: Instalacia Driverov na graficku kartu Ati rade 01.03.2006 | 02:27
      joe   Návštevník
      Stiahni si driver s príponou .run. Pre i386 je to tu: https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&folderID=27 Ak máš 64 bit tak si stiahni ten. Otvor konzolu, napíš su, zadaj heslo. Urob z neho spustiteľný súbor takto: chmod a+x ati-driver-installer-8.22.5-i386.run ENTER Potom nainštaluj driver takto: ./ati-driver-installer-8.22.5-i386.run ENTER Zvoľ si automatic mode a potom to uz len odklikaj. Mandrivu nepoznám, používam PCLinuxOS, ale potom treba nakonfigurovať rozlíšenie, farebnú hĺbku, 3d atď. buď ručne, alebo cez GUI myslím príkazom: XFdrake (dodrž veľké a malé písmená, Linux si na to potrpí) vyber svoju kartu zo zoznamu, alebo vyber fglrx ak chceš podporu 3d a reštartuj Xwindow, alebo celý počítač.