mssql

Sekcia: Ostatné 02.03.2006 | 18:01
Avatar maiky Slackware 10.2 a 11.0  Používateľ
zdravim, este som sa tejto problematike podrobnejsie nevenoval, ale v praci som rozchodil monitorovaci system nagios. z nagiosexchange som si stiahol dalsie potrebne check pluginy. takze v pohode kontrolujem na win serveroch disky, uptime, vytazenie cpu, procesy, sluzby(http,dns,ftp,dhcp....) takisto bez problemov skontrolujem mysql server(tabulky, replikacie...) potreboval by som vsak nejakym sposobom zapisat do databaze na ms-sql nejaku hodnotu. dat spracovat job-managerom - spustit ho(to problem nie je), a vysledok znovu natiahnut do nagiosu. nepotrebujem link na nagios plugin. keby ste mi niekto poradili, aby som to nemusel hladat na nete, ako zapisat a precitat data z mssql. v podstate hladam nejaky konektor do mssql db. dalej by som este chcel vyuzivat zapis do mssql kvoli notifikacii nagiosu. mame na jednom pocitaci sms modul, ktory si data taha z mssql. staci poslat string do urcitej tabulky, sms si to z nej potiahne a odosle sms. tak by som chcel vyriesit este notifikaciu. ak mate nejake skusenosti, tak sem s nimi... inak zajtra v praci zacnem aj tak googlit, ale ak viete tak mi pomozte.. vdaka
    • Re: mssql 02.03.2006 | 00:55
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      hladas klientsku aplikaciu pre mssql server? tak som to pochopil. ak hej tak pre mssql 2000 je to osql.exe a pre 2005 sqlcmd.exe. obe v prikazovom riadku.
      • Re: Re: mssql 02.03.2006 | 12:14
        Avatar maiky Slackware 10.2 a 11.0  Používateľ
        nie... ja hladam nejaku binarku, alebo perl skript do linuxu, ktora sa dokaze pripojit na mssql databazu, ktora bezi na win serveri.
        • Re: Re: Re: mssql 02.03.2006 | 13:32
          Avatar boro Ubuntu  Používateľ
          JDBC driver na MS SQL neexistuje? V tom by to bolo asi najjednoduchsie ak by existoval...
          • Re: Re: Re: Re: mssql 02.03.2006 | 14:57
            Avatar maiky Slackware 10.2 a 11.0  Používateľ
            Teraz skusam freetds spolu s DBD-ODBC-1.13, takze uvidim. JDBC skusim tiez, ale niekde som cital, ze ten isty dotaz do velkej tabulky cez acces trva 3 sekundy a cey JDBC az minutu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: mssql 02.03.2006 | 16:10
              Avatar boro Ubuntu  Používateľ
              Daj potom vediet ako je to s tym JDBC...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mssql 02.03.2006 | 18:01
                Avatar maiky Slackware 10.2 a 11.0  Používateľ
                tak nakoniec osm JDBC nepouzil. nainstaloval som ten FreeTDS a skompiloval s parametrom --with-tdsver=8.0, aby mi to fungovalo s mssql 2000. potom som si stiahol na skompiloval unixodbc. precital si readme, install + google a nakonfiguroval freetds.conf, pool.conf, odbc.ini, odbcinst.ini. Na ostatne som sa vykaslal. potom som skusil prikaz isql a ten fungoval. bohuzial fungoval stylom, ze som vstupil do konzoly a tam som napisal mssql prikaz. tak som este nasiel medzi binarkami subor bsqld a ten funguje na zaklade vstupu z nejakeho suboru, kde mu budem posielat prikazy. to mi zatial staci.. inak dobry help je v navodoch na www.unixodbc.org