Problem z Mandriva Live CD

Sekcia: Hardware a Drivery 07.03.2006 | 00:32
Pavol Rindos   Návštevník
Stiahol som si Mandriva Live CD...pri Bootovani vsetko vyzera ze ide ako ma...no potom sa mi vypne monitor a ja netusim preco...co s tym moze byt...rozmyslal so ci to nie je v rozliseni kedze moj monitor slape max na 1024*768 a na frekvencii do 80 Hz...ake je defaultne rozliseni pri tomto Live CD?Da sa nejako zmenit este pred bootovanim?...je to moje prve stretnutie z linuxom...
    • Re: Problem z Mandriva Live CD 03.03.2006 | 18:30
      Avatar YellowZelo   Používateľ
      To isté sa mi stalo keď som prvý krát spustil Knoppix. Detekcia hardvéru prebehne, ale keď sa spustí grafický server, tak monitor "sčenie"... Vtedy som to riešil zadaním nasledujúceho príkazu pred bootovaním: fb1024x768 Musí to byť prvý príkaz, za ním môžeš napísať dalšie. Dúfam, že to bude fungovať aj na Mandrive. Viac informácií o bootovacích príkazoch získaš po stlačení nejakej funkčnej klávesy
      • Re: Re: Problem z Mandriva Live CD 04.03.2006 | 10:45
        pali ten co sa pytal   Návštevník
        no.tak skusal som to nejako prave rozbehat..ale problem je ze mna sa nic nepyta a rovno zacne bootovat...taze ja sa vlastne ani k tomu aby som napisal to fb1024x768 nedostanem
        • Re: Re: Re: Problem z Mandriva Live CD 06.03.2006 | 16:32
          Avatar YellowZelo   Používateľ
          ::"...taze ja sa vlastne ani k tomu aby som napisal to fb1024x768 nedostanem" Skús ešte pred iniciálizáciou jadra stlačiť [Esc] alebo nejakú [Fx] klávesu. Nejako by to predsa malo ísť zastaviť... ::"Problem bude v hardveri.." Problém je skôr v softvéri, ktorý s ním ho nedokáže pracovať ;). Ja som Knoppix prvý krát skúšal s celkom historickým kúskom VGA: S3 Trio 3D, 8MB a robil mi to isté... Hmm, neviem, ja by som to pripisoval skôr monitoru a jeho obnovovacej frekvencii. Keď potom prepneš späť do konzoly ([Ctrl+Alt+Fx]) tak už je obraz v poriadku?
          • Re: Re: Re: Re: Problem z Mandriva Live CD 07.03.2006 | 00:32
            pali   Návštevník
            nooo...pred tym ako si to napisal som ani nevedel ze take nieco ide....heh...no hej uz sa viem dostat no konzoly...ale co tam potom s tym ja mozem spravit?o nieco som sa pokusal ale nejako som sa nepohol...na nete som nasiel nejake finty ako xmode a tak ale to nefungovalo...
    • Re: Problem z Mandriva Live CD 04.03.2006 | 08:51
      Pepo   Návštevník
      Nie je to len o Mandrive 64, detto mi robi aj Kubuntu obe 586 aj 64. Problem bude v hardveri, pretoze na starej sunke mi nabehnu vsetky (teda okrem 64) uplne v pohode. Skusal som aj u znameho na 64 plechoch- detto. Ze by Radeon?
      • Re: Re: Problem z Mandriva Live CD 04.03.2006 | 10:44
        pali ten co sa pytal   Návštevník
        jj.radeon