KDeveloper

Sekcia: Programovanie 09.04.2006 | 00:33
jv   Návštevník
Ahojte, nemam moc volneho casu, ale raz za cas si vyskusam nieco naprogramovat v KDeveloperi. Lepsie povedane, skusam si z prednastavenych projektov v Sprievodcovi v KDeveloper urobit aplikaciu. Co ma vsak stve a velmi odradza od programovania je, ze uspesnost skompilovania a spustenia je asi tak 20%. Napriklad: skusam skompilovat standard. applet pre kicker a ziadna z kompilacii (debug, default, optimized mi nechce ist): 1. krok -------- Build Project. Chyba: "in the prefix, you've chosen, are no KDE headers installed. This will fail. So, check this please and use another prefix! *** Exited with status: 1 ***" 2. krok -------- v konfiguracii KDevelop pridanie premennej do prostredia: "KDEDIR=/usr/kde/3.4" Build Project. **Success** V kickeri Add to panel > Applet > kickerapp Chyba: "The kickerapp applet could not be loaded. Please check your installation." Takze, kde robim chybu? Naviac projekty, ktore dokazem skompilovat a spustit, nedokazem debugovat ako napriklad vo Visual C++.
    • Re: KDeveloper 07.03.2006 | 09:25
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Vcera som skusal KDevelop... a je to dost ubohe. Zhrnul by som to do dvoch slov: Ergonomicke Peklo! Neboj sa, su aj horsie, napriklad FLUID pre FLTK. Vysledny efekt je ten ze na linuxe nieje pouzitelny RAD nastroj kvalitativne porovnatelny napr. s Delphi vo windows... Musis par rokov pockat, ja si radsej idem napisat svoje vlastne IDE. Nebude to hned ale aspon mam sancu ze raz bude take ako chcem... dvh p.s.: no flame
      • Re: Re: KDeveloper 07.03.2006 | 13:34
        WlaSaTy   Návštevník
        :Vysledny efekt je ten ze na linuxe nieje pouzitelny RAD nastroj kvalitativne porovnatelny napr. s Delphi vo windows ak si matne spominam, tak borland vyvinul RAD aj pre linux. rozchoditelny bol sice len s pouzitim ciernej magie ale bol. to sa stalo v casoch ked menil znacku na inprise a spet. momentalne sa ta firma zaobera v linuxovej sfere programovania cisto iba na programatorske prostredie bez kompileru. v akom je teraz stave, o tom internet mlci. ved ked sa tak obzrieme dozadu, tak najvecsiou slabinou delphi pre linux (kylix) bol kompiler a viazanie na urcite verzie systemovych a vcl kniznic. ale, ked uz sme proti tomu flame, tak pre mna je najlepsi RAD samotne vi/vim.
        • Re: Re: Re: KDeveloper 07.03.2006 | 15:53
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          "... kylix ..." - totalny shit, prakticky nepouzitelny a brutalne pomaly, velmi tazko rozchoditelny, linuxovo kompatibilny zdrojak vo windowse veeeelllmiiii pomaly "ale, ked uz sme proti tomu flame, tak pre mna je najlepsi RAD samotne vi/vim." - jedine mcedit, som totiz stary DOS-ista :) - este je tu lazarus (ide pre FPC) ale neskusal som
      • Re: Re: KDeveloper 07.03.2006 | 20:16
        Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
        No a ja som si myslel, ze je to aspon porovnatelne s VC++. Naozaj sa neoplati s tym pracovat?
        • KDeveloper 30.03.2006 | 22:07
          Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
          Taká malá otázočka... Prechádzam z C++ Builderu na Kdevelop a doteraz som nejak neprišiel na to, ako naviazať (naprogramovať) kód na akcie prvkov vo form-e. V C++ B. stačil dvojklik alebo nejak alebo cez menu vľavo dole. Neviem či som slepý, ale ja to nemôžem nájsť. Díííík
          Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
          • Re: KDeveloper 30.03.2006 | 23:41
            m0d0r   Návštevník
            hmmm treba si pozriet tutorial ku QT a ku Kdevelop-u :D
          • Re: KDeveloper 02.04.2006 | 18:18
            Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
            V KDE (resp. QT) sa tieto "callback volania" nepouzivaju, ale sa pouziva uplne iny system. Ako uz bolo povedane, precitaj si tutorial ku QT (zaberie ti to asi 2-3 hodiny, ale budes mat nad tym prehlad). V googli si daj len: QT tutorial. Daj si pozor na verziu QT, ak si chces priklady aj odskusat.
            • Re: Re: KDeveloper 06.04.2006 | 22:28
              Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
              Chystám sa na to, len riešim iné problémy s linuxom, tak uvidím, kedy sa k tomu dostanem. Dííík za info.
              Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
    • Re: KDeveloper 08.04.2006 | 13:33
      Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
      Problem s appletom a KDeveloper-om bol odstraneny upgradovanim KDevelopera na najnovsiu verziu.
    • Re: KDeveloper 09.04.2006 | 00:33
      55.lukas   Návštevník
      Potrebujem Help. V Kdeve.... som vytvoril jednoduchý projekt a vždy po jeho spustení sa mi na konci objaví: Stlač enter pre pokračovanie! Ako to odstrániť?