Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne ohlasy?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.03.2006 | 03:36
kele   Návštevník
cafte ako vidim zatial som si este nenasiel vobec ziadne kladne hodotenie Mandrivy 2006 tak by som skusil otazku ma niekto kladne skusenosti s touto distribuciou ?
    • Re: Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne ohlasy? 06.03.2006 | 16:52
      Avatar Linux Mint 18  Návštevník
      • Príspevok bol vymazaný.
      • Re: Re: Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne ohlasy 07.03.2006 | 22:45
        Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
        Do bodky súhlasím :-) Ak by bola naozaj taká zlá, určite by nebola jednou z najrozšírenejších distribúcií :-) Žiadna distribúcia však nie je a (podľa mňa ani nemôže byť) bez chyby, s tým treba rátať pri akomkoľvek softe :-) Osobne ju používam (a veľmi rád) pričom ju stále upredňostňujem pred inými, čo som už vyskúšal :-) Jednoducho mi vyhovovala kedysi a rovnako mi vyhovuje doteraz.
    • Re: Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne ohlasy? 06.03.2006 | 17:11
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      pokud se někdo obejde bez použití KDE jako se bez něho obejdu já, když používám GNOME, tak je Mandriva 2006 bezproblémová a funguje v ní všecko celkem dobře. Jen to distro podle mého názoru nepatří k rychlým systémům a spíš se dost courá. Nedávno jsem zkusil ,b>Vidalinux 1.2.1 a to bylo nebe a dudy, proti Mandrivě. Asi to je tím že je to v podstatě Gentoo.
      • Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne ohlasy? 06.03.2006 | 17:54
        Attila   Návštevník
        kukni : http://itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=39749
        • Re: Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne ohlasy? 06.03.2006 | 18:07
          Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
          Nojo, koukal jsem na ten článek a přečetl jsem si ho. V mnoha věcech se asi dá souhlasit. Hlavně tedy s tím šíleným KDE za které ale nenesou asi vinu u Mandrivy a to že je KDE otřesný bastl je vinou jedině jeho vývojářů. Já jsem s KDE skončil a používám GNOME se kterým jsem spokojený a zatím jsem nenašel problémy v ničem. Jinak já jsem si Mandrivu 2006 stáhnul sám na třech instalačních CD. Za tohle distro bych už nikdy nezaplatil. Stačilo mě to jednou. Pokud jsi zatím nic nestahoval nebo neinstaloval, zkus pouvažovat nad Vidalinuxem. Já jsem ho zkoušel o víkendu a běhalo to jako z praku. Stahuješ jenom 1 CD. http://www.vidalinux.com/
          • Re: Re: Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne ohlasy 07.03.2006 | 18:10
            Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
            Tak jeden kladný ohlas je určitě můj. Mandrivu mám několikrát a nestydím se za to jako zblbla co vyzkouší za měsíc 3 distra, mají na všechno názor a tapetujou s tím diskuze. A mám jí pěknou, jádro 2.6.15.6 KDE 3.5.1, všechny programy co používám skoro v nejnovějších verzích. Nikde se s tím nevytahuju, protože se okamžitě najde hromada odborníků který přesně vědí jakej je KDE bastl apod. a nestojí mi to za ty kecy.
            • : Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne ohlasy 07.03.2006 | 18:44
              Attila   Návštevník
              ahoj, odkial máš nové veci, lebo tie na ftpečkach v sekcií stabilných aktualizácií ešte niesu, napr. : kde 3.5.1
              • Re: : Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne ohlasy 07.03.2006 | 20:37
                Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                přidal jsem si jako zdroj cooker a opatrně urpmi -Uhv :-) ale nejspíš to pujde i naklikat. Zdroje vybereš na http://easyurpmi.zarb.org místo 2006 vyber cooker a správný procesor. Nejspíš pujde i nastartovat v icewm spustit control centrum odistalovat KDE jako celou kategorii a potom nainstalovat tu 3.5.1 taky jako celé KDE. Zkouší to kamarád tak uvidím zítra
                • Re: Re: : Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne ohla 07.03.2006 | 23:24
                  Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
                  Ahoj Punta, prosim ta mohol by si nam (ak budes mat tolko casu) sem napisat presne ako si postupoval? Myslim este trochu podrobnejsie. Ja som skusal instalit na Mandrivu 2006 64bit KDE 3.5.1 ale ani raz to nedopadlo dobre (asi robim niekde chybu). Inak suhlasim s tebou, ja tiez pouzivam Mandrivu (mandrake) uz vyse roka (suvisle)...a nemozem povedat ani slova. A odkedy mam ADM64bit tak si ju neviem vynachvalit...iba to KDEcko by sa siklo novsie :(
                  • Re: Re: Re: : Mandriva 2006 - ma aj nejake kladne 08.03.2006 | 03:36
                    Noro   Návštevník
                    Zdravim Vas.Prvy tyzden testujem a hram sa s Mandrivou 2006.Priznam sa,som uplny zaciatocnik v Linuxe.Chcel by som poprosit o radu,ci sa v nej da routovat a shapeovat.dakujem.