Temy KDE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2006 | 23:40
klayman   Návštevník
Otazka: ked stiahnet temu ako rpm balicek a dam nainstalovat tak potom ako donutim KDE aby zobrazilo novu temu?? Dik za odpoved.
    • Re: Temy KDE 06.03.2006 | 22:21
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      kcontrol -> look'n'feel -> theme browser, eventuelne style a window decorations
      • Re: Re: Temy KDE 06.03.2006 | 22:26
        klayman   Návštevník
        Skusal som to takto a nejde to. Akurat ikony ide zmenit na tu temu co som nainstaloval. Distro: Mandrake 10.1 Verzia KDE: 3.3
        • Re: Re: Re: Temy KDE 06.03.2006 | 22:48
          Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
          tema nie je v theme managerovi? lebo tema obvykle pozostava z ikon, Qt stylu a dekoracie window managera. to sa potom bud da prepnut ako celok v theme managerovi, alebo po castiach v jednotlivych appletoch. ak tema obsahuje nejake kniznice, tak je mozne, ze bude treba spustit ldconfig (pod rootom), alebo sa relognut do KDEcka, aby nove styly a dekoracie naslo. este u dekoracie window managera moze ist o to, ze to nie je nativna dekoracia kwin, ale iba skin pre icewm, potom treba ako dekoraciu window managera vybrat icewm a ako skin vybrat to, co si si doinstaloval. tiez by mohlo ist o to, ze je to tema pre kde 3.4, ale zda sa mi, ze 3.3 a 3.4 maju rovnaky engine
          • Re: Re: Re: Re: Temy KDE 06.03.2006 | 22:54
            klayman   Návštevník
            Ono ja som to stiahol z kde-look.org. Stiahlo sa sa to ako instalacny balicek, tak som to nainstaloval. V spravcovi tem som to skusal, ale policko s temami na pouzitie je prazdne, ked dam instalovat novu temu tak to hlada nejake subory tem a ked som to skusal postupne, pozadie, ikony atd. tak ako som predtym pisal tak naslo len ikonky pre tu temu takze teraz neviem. Skusal som aj restart a stale nic, jedine este vyskusat odinstalovat temu a skusit ju nainstalovat este raz [sposob ala win :-]
            • Re: Re: Re: Re: Re: Temy KDE 07.03.2006 | 01:49
              ventYl   Návštevník
              no nechce sa mi teraz ist k desktopu a spustat kcontrol, ale nema nahodou theme manager taku polozku, ze install? lebo ak ano, tak s najvacsou pravdepodobnostou ten RPM balicek nenesie samotnu temu, ale len jej instalatora, ktory treba vybalit a nasledne pomocou theme managera nainstalovat (ak sa to zinstaluje pod rootom, malo by to byt k dispozicii pre vsetkych, ak sa to zinstaluje pod userom, je to k dispozicii iba userovi). Ak to tak nie je, tak na kde-look.org mas napravo od downloadov polozku install howto, kde mas nejaky genericky popis instalacneho postupu, popripade presny postup, ak sa jedna o exoticke baliky. A naozaj si over, ze neinstalujes temu pre inu verziu KDE, nez aku mas nainstalovanu.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Temy KDE 07.03.2006 | 08:51
                klayman   Návštevník
                OK vyskusam. ??? v poslednej vete som ta neporozumel...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Temy KDE 07.03.2006 | 23:40
                  LuKKaS   Návštevník
                  a neviete ako sa da zmenit v SuSe ta jasterica ci co to je napriklad na Tucniaka v panely ? KDE 3.4 dakujem