Rýchly internet t-mobile cez sietovu kartu

Sekcia: Konfigurácia 24.11.2006 | 23:11
Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
Mam tzv. rychly internent od t-mobilu. Modem je pripojeny cez sietovu kartu. Cez atp-get som updatoval system, v pohode vsetko stahovalo, ale sucasne ked som ci chcel otvorit stranku vo firefoxe(aj konqueror), alebo mrknut postu v thunderbirde, tak mi nic neslo. Thunderbird mi napisal, ze spojenie sa nepodarilo naviazat a nieco podobne aj firefox. Skusal som aj vypnut firewall ani tak to neslo. Ak som spustil live distro danix, tak vsetko slapalo v poriadku ... Vie ma niekto "nakopnut" spravnym smerom? Pripojenie som dal ako eth0 a dhcp ...
    • Re: Rýchly internet t-mobile cez sietovu kartu 07.03.2006 | 23:00
      marfo   Návštevník
      mozno mas sietovu kartu zakazanu napr. co mam live s auroksom tam to bolo a musel som ju vzdy povolit
    • Re: Rýchly internet t-mobile cez sietovu kartu 08.03.2006 | 00:58
      Avatar boro Ubuntu  Používateľ
      Skus nastavit siet normalne ako by to bola Lan. Tie IP sa nieako nemenia, cize moznost DHCP (aspon u mna) nebola potrebna. Inak aky mas nazor na ten net od nich. Mne to niekedy kurevsky pada a niekedy mi to ide velmi super.
      • Re: Re: Rýchly internet t-mobile cez sietovu kartu 08.03.2006 | 18:15
        Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
        mne to zatial ide velmi dobre, ked som stahoval aktualizaciu v debiane, tak mi to islo skoro permanentne 110-120 kb/s, zatial mi to nepada a frci to slusne ... aj ked sa pripajam zatial cez win, lebo po aktualizacii debiana mi nejde nabootovat z lila, menil sa tam kernel, ci co ... hmm, ked ja neviem ani nastavit siet ako LAN :-))), budem si o tom musiet nieco precitat ...
        • Re: Rýchly internet t-mobile cez sietovu kartu 11.05.2007 | 21:21
          juraj   Návštevník
          ako si to spojazdnil?
    • Re: Rýchly internet t-mobile cez sietovu kartu 08.03.2006 | 19:09
      Boko   Návštevník
      Prepacte za vlozenie tohto prispevku, ale som lamka tak snad to nebude vadit. Ide o rychly internet od t-mobile, mam ho cez pcmcia kartu v notebooku. Pod windowsom mi bezi bez problemov ale mam nahodeny Suse linux 10.0 a tam mi nejde kvoli kernelu. Je to na 2.4.* a v tom Suse mam 2.6 Niekde som cital ze mam preportovat ci co ale neviem ako. Poradite mi ako by som to mohol rozbehat? Dik moc a sorry za vlozenie do nespravnej diskusie :)
      • Re: Re: Rýchly internet t-mobile cez sietovu kartu 08.03.2006 | 23:32
        Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
        no neviem, ale asi by som to skusil podla readme Driver Build Procedure: - Extract the package with the following command: tar zxvf ft1000_linux.tgz - Change to the package directory ft1000_linux. - Run ./install.sh and select option 3 to build driver. - Hit return key to go back to main menu. - Select option 1 to install driver. tazko povedat, ci to pojde ...
        • Re: Re: Re: Rýchly internet t-mobile cez sietovu k 08.03.2006 | 23:56
          Boko   Návštevník
          Skusal som to podla toho navodu. Prvy bod presiel a driver mi nainstaloval. Potom su tam este dajake dva body a nejake utilitky ktore vyhladavaju internet a tak a tam nastal problem. Pytalo mi to kernel 2.4 a nechystam sa zmenit kernel na nizsi :) Ale dik za pokus o radu
          • Re: Re: Re: Re: Rýchly internet t-mobile cez sieto 24.11.2006 | 23:11
            bari   Návštevník
            Na tychto strankach som nasiel ovladace http://www.pwc.sk/oss/flarion
            • Re: Rýchly internet t-mobile cez sieto 14.05.2007 | 10:20
              Mazi   Návštevník
              Nahod si ubuntu 6.10. Tam potom nepotrebujes nic. Iba stiahnes tie ovladace z pwc a das make, a sudo make install. Resetnes a ide. No a vlastne najprv si hod sudo apt-get install gcc. Frcim na tom uz dlho.
              • Re: Rýchly internet t-mobile cez sieto 04.06.2008 | 00:43
                Kubo   Návštevník
                Rozbehol som "rychly internet" na ubuntu 8.04-verzia jadra:2.6.24.
                skombinoval som dva linky:
                http://www.aelias.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=61&Itemid=37
                http://www.pwc.sk/oss/flarion
                vsetko naskocilo akurat troska mi to pada a netusim ze co s tym.somebody to help?