Asi blbost ale neva

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.03.2006 | 09:58
Mircoman   Návštevník
Neviete nahodou ci neexistuje animovane pozadie pre linux? Sory za tu otazku ale neco ma inspirovalo z filmu a chcel by som si urobit taku pracovnu plochu, ze ked dojdu kamosi tak aby pozerali ako pakovia a tym by som ich snad aj presvedcil aby si dali linux. Diki za veskere vase poznatky.
    • Re: Asi blbost ale neva 08.03.2006 | 11:37
      ethyl   Návštevník
      osobne som o nicom takom nepocul, dokonca ani google neposkytol nejaku hodnotnu odpoved. toto sice nie je odpoved na tvoju otazku, ale skutocne chces niekoho presvedcit, aby si nainstaloval linux tym, ze mu ukazes, ze to ma animovane pozadie? on si to nainstaluje, 10 minut bude cumiet na animaciu, potom zisti, ze to je asi vsetko, co sa s tym da robit a vysmari to von windowsami...
    • Re: Asi blbost ale neva 08.03.2006 | 11:44
      meno   Návštevník
      tiez si myslim ze je to blbost, ale mozes si to spravit tak ze prdnes skript to crontabu aby sa spustal pravidelne v nejakych intervaloch a menil obrazky pozadia podla isteho algoritmu, napriklad cylkicky obmienal :-D ale ak by si chcel mat ako plynulu anymaciu tak to takto sotva pojde, to skor keby si chcel iba tak menit pozadie, napriklad nejake vesmirne srandicky ako aktualny stav istej planety alebo podobnu blbovinu kazdu hodinu, alebo pol...
      • Re: Re: Asi blbost ale neva 08.03.2006 | 11:52
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        ono sa to da cez Xgl ;) ale ako tak to netusim :) na tom video co spravil Novell je animovane pozadie.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Asi blbost ale neva 08.03.2006 | 12:37
        Avatar nardew debian  Používateľ
        a kde sa drzi cesta k aktualnemu pozadiu?
        • Re: Re: Re: Asi blbost ale neva 09.03.2006 | 04:10
          Drom   Návštevník
          To je vec prostredi, ktere pouzivate. V Gnome je to v gconf-editoru klic /desktop/gnome/background/picture_filename
    • Re: Asi blbost ale neva 08.03.2006 | 13:14
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      napr. xearth, princip je ale v podstate taky ze na pozadi bezi proces ktory kresli na root okno
      • Re: Re: Asi blbost ale neva 08.03.2006 | 13:17
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        tiez xsnow pozn: tym pozadim som myslel proces, nie graficke pozadie. Spusti xeart ale xsnow a pozri "top" alebo "ps aux". Inak program v c-cku by mal asi tak 20 riadkov... Staci tomu xlib
        • Re: Re: Re: Asi blbost ale neva 08.03.2006 | 15:46
          mlp   Návštevník
          asi pred pul rokem jsem zkousel distribuci Looking GLASS 3D's to melo 3d pozadi, bylo to psano snad v jave, ale me se to tehdy sekalo, zkus ji vyhledat ted, mozna , ze jsou s ni uz trosku dale... ale v podstate souhlasim s prvni odpovedi : ethyl
    • Re: Asi blbost ale neva 08.03.2006 | 16:17
      WlaSaTy   Návštevník
      animovane pozadie? teoreticky by to islo ak vnutis prehravacu filmov pouzitie zobrazovacieho okna root. toto je v manualovej stranke: Play movie in the root window (desktop background) instead of opening a new one. Works only with x11, xv, xmga and xvidix drivers. parameter si asi uz najdes aj sam ;-) inac asi by bolo lepsie dat si nejaky screen saver na pozadie s podobnym parametrom. kedysi som sa na tom zabaval, matrix na pozadi (s kanji fontami) alebo nejaku inu blbinku ale v dnesnej dobe ma to uz nelaka.
      • Re: Re: Asi blbost ale neva 08.03.2006 | 19:09
        Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
        E17 má možnosť použiť animované pozadie a vyzerá to perfektne :-) Ale stale este nie je vonku stabilna verzia. LookingGlass3D tusim nie (teda, moja verzia urcite nie).
        • Re: Re: Re: Asi blbost ale neva 08.03.2006 | 19:19
          Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
          BTW: http://enlightenment.org/Main/News/index.html a http://www3.get-e.org/
          • Re: Re: Re: Re: Asi blbost ale neva 09.03.2006 | 08:50
            Mircoman   Návštevník
            Dakujem vsetkym za Vase poznatky a vase nazory. Normalne som bol poteseni aspon som si mal co dnes rano precitat a vstupit si do mysle :-). Neco s toho pouzijem urcite len co rozbeham moj vlastne nakonfigurovani kernel.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Asi blbost ale neva 09.03.2006 | 09:19
              WlaSmovane lilo.aTy   Návštevník
              nezabudni si tam dat aj animovane lilo.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Asi blbost ale neva 09.03.2006 | 09:25
                Mirco   Návštevník
                Jasne nezabudnem :-)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Asi blbost ale neva 09.03.2006 | 09:58
                  anonym   Návštevník
                  animovae pozadia podporuje E17