UBUNTU a POMALA C(DV)D

Sekcia: Konfigurácia 11.03.2006 | 01:09
petulik   Návštevník
Naictanloval som Ubuntu, nie je zatial ziaden problem okrem toho, ze mi z cd alebo dvd necita vyssou rychlostou ako 1 MB/s. Nechapem preco, v inom systeme (Win, Suse) to ide aspon 5Mb/s. Pri tom pomalom citani system je tak "zaneprazdnny", ze seka pohyb mysi. Nebude to v DMA? ak ano, ako to zapnem? dik za pomoc
    • Re: UBUNTU a POMALA C(DV)D 10.03.2006 | 11:05
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ci mas zapnute DMA zistis prikazom hdparm zariadenie ak vo vypise bude ze DMA nie je zapnute, tak to zapnes hdparm -d1 zariadenie
      • Re: Re: UBUNTU a POMALA C(DV)D 10.03.2006 | 11:28
        petulik   Návštevník
        a je mozne aby ubuntu standardne nezaplo dma? ved aj keby nebolo zaplunute tak by mi to tak system nespomalovalo, ci nie?
        • Re: Re: Re: UBUNTU a POMALA C(DV)D 10.03.2006 | 12:00
          Avatar nardew debian  Používateľ
          no pri kopirovani a vseobecne pri praci s diskom to je znacny rozdiel... a mal si to DMA zapnute ci nie?
          • Re: Re: Re: Re: UBUNTU a POMALA C(DV)D 10.03.2006 | 13:18
            petulik   Návštevník
            to zistim az ked pridem domov :)
        • Re: Re: Re: UBUNTU a POMALA C(DV)D 10.03.2006 | 17:35
          WlaSaTy   Návštevník
          ano, je to mozne. pokial mas nestandardnu CD mechaniku alebo tvoj IDE/SATA/PATA radic diskov nema plne otestovanu funkcionalitu. vtedy sa standardne nezapinaju niektore atributy prenosu, aby nahodou clovek neprisiel o data ;-)
          • Re: Re: Re: Re: UBUNTU a POMALA C(DV)D 11.03.2006 | 01:09
            petulik   Návštevník
            bolo to v tom DMA. zapol som to a vsetko slape v pohode. DIK ZA POMOC