TV KARTA...

Sekcia: Hardware a Drivery 12.03.2006 | 13:25
LuKKaS   Návštevník
Ta moja TV karta tu uz bola spomenuta na SuSe 10.0 som ju rozbehnul ale problem je v tom ze nemozem najst ziadne kanaly v KDETV ale v YAST-e to najde v pohode ale v KDETV najde ale nefunguju len zostane zrnit obrazovka nic viac skusal som to nastavit ale nejde to podarilo sa mi niako rozbenut zvuk ale ten mi pocase vypadnul tak neviem v com to moze byt za rady dakujem
    • Re: TV KARTA... 11.03.2006 | 11:31
      mlp   Návštevník
      Po restartu pc je mozne, ze se Ti spravne nenahrajou moduly. ls pci Zkus si pohrat s nastavenim primo v kdetv .. nastaveni/video/metoda vstupu.. mam zaple vsechny moduly /zvuk mam oss smesovace .. nastaveni mixeru /dev/mixer a line jo a jeste me napadlo mas nastaveny prava pro usera u /dev/video ... /dev/dsp .../dev/audio podivej se na www.abclinuxu.cz sekce hardware a vyhledej si svou tv kartu...dozvis se vic
      • Re: Re: TV KARTA... 11.03.2006 | 15:17
        LuKKaS   Návštevník
        jaj tak asi prava nemam udelene lebo ako root cez yast mi naslo tie kanaly atd ale potom ked som vipnul yast tak mi uz nenaslo a ako nastavit prava pre dev/video atd prosiim
        • Re: Re: Re: TV KARTA... 11.03.2006 | 15:36
          mlp   Návštevník
          chmod go+rw /dev/video a stejne i pro dalsi ... muzes i /dev/radio pokud ma tvkarta i radio
          • Re: Re: Re: Re: TV KARTA... 11.03.2006 | 18:08
            LuKKaS   Návštevník
            A este jedna otazka mam problem niaky Pluginy to nepodporuje vola sa niako V4L a iste nieco s niakym adresarom ci tam neni nieco doplnene
            • Re: Re: Re: Re: Re: TV KARTA... 11.03.2006 | 23:47
              mlp   Návštevník
              nerozumim tomu co chces.. pro ostatni: navstivte www.abclinuxu.cz tam si vyhledejte svoji kartu me osobne jede bez problemu kradio a gnomeradio _ na starsi karte 3Daemon PV951TF
          • Re: Re: Re: Re: TV KARTA... 11.03.2006 | 18:13
            Pavol XV   Návštevník
            Ja mam tv kartu MSI TV-@nywhere master mne Suse 10.0 TV ide perfektne ale radio vobec mi nechce najst radiostanice. ako sa to spusta presne to radio
            • Re: Re: Re: Re: Re: TV KARTA... 12.03.2006 | 13:25
              f0f0   Návštevník
              mal som tu kartu raz pozicanu od kamosa na veekend, reku otestujem ju pod Linuxom... ale zadio neslo. niekde som vtedy nasiel, ze top ma nejaky chipset od philipsu, ktory nema este pod linuxom podporu (ovladac)....
    • Re: TV KARTA... 11.03.2006 | 19:14
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      spytal by som sa jednu zakladnu otazku.
      Zachvilu mi dorazi TV karta Leadtek WinFast PVR2000 .
      Frcim na FC4 , jadro 2.6.12-1.1398_FC4 . Bude velky problem rozchodit tuto tv kartu ?