dialup pripojenie T-com (SlovTel) v Mandriva Linux

Sekcia: Konfigurácia 13.03.2006 | 19:28
macro   Návštevník
Prosim vas ludia, poradte. Rad by som nastavil dialup pripojenie Slovak Telecom v Mandriva Linux Free 2006. Nejak sa mi to vsak nedari. Som zaciatocnik. Dik.
    • Re: dialup pripojenie T-com (SlovTel) v Mandriva L 12.03.2006 | 11:51
      sebo   Návštevník
      Nastavujes to cez kppp? Aky mas modem?
      • Re: Re: dialup pripojenie T-com (SlovTel) v Mandri 12.03.2006 | 12:21
        macro   Návštevník
        externý modem: DeskPorte 56K Voice
        • Re: Re: Re: dialup pripojenie T-com (SlovTel) v Ma 12.03.2006 | 12:41
          123   Návštevník
          spusti kppp a vyber nastavit , vytvor nove konto - volba "Rucne nastavenie" Meno spojenia- nejako to nazvi Telefonne cislo: zadaj IP- Dynamicka IP adresa Brana - nechaj to co tam je DNS - zadaj ich tam (tusim 195.146.128.60 a 195.146.132.59) potom pridaj modem , Meno modemu: nejako ho nazvi Modemove zariadenie:dolezite je na ktorom porte je modem pripojeny (/dev/ttyS0=com1 ,alebo /dev/ttyS1=com2) Rychlost spojenia:115200 Zalozka modem:Odskrtni tam polozku "Cakat na oznamovaci ton pred vytacanim" - nesmie byt zapnuta tato polozka ,lebo sa modem nedokaze pripojit). Ostatne parametre by si mal mat od poskytovatela: telef. cislo , meno a heslo pripojenia , DNS servery)
          • Re: Re: Re: Re: dialup pripojenie T-com (SlovTel) 12.03.2006 | 12:48
            sebo   Návštevník
            ešte je tam položka získaj údaje z modemu ak más nájdený správny port prejde komunikácia
        • Re: Re: Re: dialup pripojenie T-com (SlovTel) v Ma 12.03.2006 | 12:45
          sebo   Návštevník
          Myslím že ten modem ma sériový port by nemal byt problém. Naistaluj kppp balicek to je najlepsie na dialup
          • Re: dialup pripojenie T-com (SlovTel) v Ma 12.03.2006 | 13:41
            Avatar Linux Mint 18  Návštevník
            • Príspevok bol vymazaný.
            • Re: Re: dialup pripojenie T-com (SlovTel) v Ma 12.03.2006 | 19:50
              macro   Návštevník
              Dakujem za upozornenie. Asi som somar, ale nejde mi to pri instalacii mandrivi mi nadetekovalo modem v pohode, ale nikde som sa nedopracoval k moznosti polozky "Cakat na oznamo..." ani polozku "ziskat udaje z modemu" Som v koncoch! Pripojeni mi vypisuje ze si mam skontrolovat konfiguraciu pripojenia v mandriva kontrol centre Dakujem pani.
              • Re: Re: Re: dialup pripojenie T-com (SlovTel) v Ma 12.03.2006 | 19:55
                ---   Návštevník
                ak sa pripajas cez kppp ,tak tam je vo vlastnostiach modemu "Cakat na oznamovaci...." a na tom istom mieste je automaticke nastavenie modemu a tlacitko "modemove prikazy" - to by malo byt to "ziskat udaje z modemu"
                • dialup pripojenie 12.03.2006 | 19:59
                  macro   Návštevník
                  ... a to kppp kde najdem? P.S.: blbe otazky, ale, vies raz sa to naucim :-)
                  • Re: dialup pripojenie 12.03.2006 | 20:12
                    ---   Návštevník
                    kppp najdes niekde v menu ,a ked nie tak v konzole prikaz kppp
                    • Re: Re: dialup pripojenie 12.03.2006 | 20:23
                      macro   Návštevník
                      pouzivam KDE
                      • Re: Re: Re: dialup pripojenie 12.03.2006 | 20:33
                        Avatar LuKKaS OpenSuSe 10.0-64Bit  Používateľ
                        samizda sa pkkk pusta CTRL + ALT +F2 a napises kppp ci niak tak ja som to skusal rozbehnut ale z mojim internim modemom som to nespravil
                        • Re: Re: Re: Re: dialup pripojenie 12.03.2006 | 20:38
                          ---   Návštevník
                          len ALT+F2
                          • dialup pripojenie 12.03.2006 | 22:23
                            macro   Návštevník
                            Dakujem vsetkym zainteresovanym. Podarilo sa mi to vsetko rozbehnut pani. Mam este jednu otazocku (zaciatocnicku) Ako sa mam branit pred utokmi z internetu? Prip. na co si dat pozor?
                            • Re: dialup pripojenie 12.03.2006 | 23:09
                              Dumaru   Návštevník
                              Útoky tak ako aj v iných operačných systémoch bráni firewall. Na nete sú podrobné návody ako nastavíš firewall, alebo pridaj do Mandrivy napr. Firestarter, jednoducho nastavíš firewall a vypisuje ti aj útoky. Nájdeš ho cez urpmi zdroje a stiahneš z netu.
                            • Re: dialup pripojenie 12.03.2006 | 23:13
                              Dumaru   Návštevník
                              A ešte ma napadlo, že keď som sa pripájal na net cez dial ešte vo Windowse, dal som si hneď zablokovať audiotextové čísla. Aby mi náhodou väčšinou dialer nepresmeroval linku na platenú. Môže ti tak prísť na účet faktúra aj s niekoľkotisícovým nedoplatkom za net. Ale neviem či je to nutné aj v Linuxe.
                              • Re: Re: dialup pripojenie 13.03.2006 | 19:28
                                Avatar Linux Mint 18  Návštevník
                                • Príspevok bol vymazaný.