Instalacia fontu v linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.03.2006 | 23:08
Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
Caute ludia! Mam problem. Neviem nainstalovat font Comic Sans MS.Je to ttf. Mam KNOPIX a pouzivam KDE. Skusal som ho nainstalovat cez Ovladacie centrum - sprava systemu - instalator pisem. Tvari sa to, ze je to nainstalovane. Odfajkne to, ale v editoroch tento font nie je na vyber. Ani vo www strankach, ktore tento font vyzaduju sa nezobrazi spravne. To je moj problem. Potrebujem odladit www s tymto fontom. Poradte ak viete.
    • Re: Instalacia fontu v linuxe 12.03.2006 | 17:02
      Avatar Linux Mint 18  Návštevník
      • Príspevok bol vymazaný.
      • Re: Re: Instalacia fontu v linuxe 12.03.2006 | 18:16
        stanley   Návštevník
        Knoppix mam na disku. Ide o to, ze stranka uz je urobena so spominanym fontom. Bola stale doplnana a robil som to pod win. Teraz som presiel na linux a win uz nemam. Font mi samozrejme nahradil linux inym fontom. Doma budem robit stranku a bude to nejako vyzerat, ale pridem do skoly a bude to vyzerat inak(win - explorer). Zmenit font v stranke by nebol problem (robil som to cez css) ale ide o princip. Da sa principialne nainstalovat MS font do linuxu? Ako? P.S. Riaditel je na tento font zatazeny ;-)
        • Re: Re: Re: Instalacia fontu v linuxe 12.03.2006 | 18:21
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          apt-get install msttcorefonts
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Instalacia fontu v linuxe 23.03.2006 | 23:08
            Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
            Dakujem Ti Tomas! msttcorefonts som si dal vyhladat ako balicek .deb pomocou vyhladavaca balickov na tejto stranke a stiahol na disk do PC. Odtial som ho bez problemov nainstaloval pomocou aplikacie KPackage (pracujem pod KDE). Nastavil som locales (vid otazku na fore - diakritika v OpenOffice 1.1.5). Restartol PC (resp.ukoncil sedenie) a vsetko je OK :) Mam fonty (vacsinu), ktore som mal pod win a nemam problem s diakritikou. Neviem, ci to funguje na ostatnych distribuciach, ale v Knoppixe to ide. P.S. Ospravedlnujem sa za dlhy text, ale chcem pomoct uplnym zaciatocnikom ako som ja.