Pocitanie Dat

Sekcia: Konfigurácia 14.03.2006 | 11:32
Jerry SEJTYS   Návštevník
Zdravim mam otazku. Kedze mam pri pripojeni do netu iste obnedzenia na prenasane date a to qota na download z netu 1GB na tyzden. Som pripojeny v LAN sieti. A este jedna podststna info taku lamu v linuxe ste este nevideli... :) Potraboval by som poradit ci existuje alebo ako to spravit aby som mal pocitadlo prenesenych udajov ale iba do netu a spat? Takze ak nieco taham po sieti tak sa to nerata? PLS pomoooooooooc ...... D_A_K_U_J_E_M...
    • Re: Pocitanie Dat 14.03.2006 | 08:56
      WlaSaTy   Návštevník
      sice netusim co je to za otazka, ale v linuxe jee mozne vsetko. date[en]==datum[sk], ten sa prenasa cez protokol ntp. a preniest 1Gb datumov a casov za tyzden je hovadina. pocitadlo, ktore zrata data penesene do/z internetu existuje. ci sa ti rata ak nieco tahas po sieti, to ti najlepsie zodpovie tvoj poskytovatel. siet je network, ten sa deli na lokalny (lan) a vonkajsi (wan). za wan sa povazuje aj internet. a za lan sa zvykne povazovat aj kabel (hw), nieen prenos (sw).
      • Re: Re: Pocitanie Dat 14.03.2006 | 10:48
        Jerry SEJTYS   Návštevník
        To vsetko viem ale neexistuje nieco co pred tym ako to odosle do siete, alebo po tom ako to pride zo siete zisti ci to bolo poslane na alebo z istej IP adresy a potom pripocita velkost ?
        • Re: Re: Re: Pocitanie Dat 14.03.2006 | 11:32
          borgcube   Návštevník
          pozri si netfilter a k nemu iptables