Thunderbird

Sekcia: Konfigurácia 15.03.2006 | 16:13
Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
Mam taky problem, ze ked si stiahnem postu z gmailu cez thunderbird, tak mi vsetky spravy stiahne do INBOXU, aj odoslane, a vseky mi oznacuje ako neprecitane. Skusal som aj rozne nastavenia, ale zatial nepomaha. Nemal niekto podobny problem ? Dik, distro je Ubuntu
    • Re: Thunderbird 14.03.2006 | 16:38
      Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
      a dokonca ani neodosiela maily. pise ze connecting to smtp.gmail.com, a nic. ked to nezrusim tak aj hodinu :). nastavenia odosielania som robil podla navodu na gmaili
      • Re: Re: Thunderbird 14.03.2006 | 17:45
        123   Návštevník
        mas spravne nastaveny smtp port (465) ? neviem aky mas firewall ,ale je v nom povoleny tento port? Tiez som skusal Thunderbird a nepozdavalo sa mi tam viac veci , tak som objavil sylpheed a odvtedy som max. spokojny.
        • Re: Re: Re: Thunderbird 14.03.2006 | 17:56
          Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
          nefunguje ani tento port. firewal mam predpokladam ten ubuntovsky :). nevies poradit kde to nastavim :)
          • Re: Re: Re: Re: Thunderbird 14.03.2006 | 18:14
            ---   Návštevník
            mas spravne nastavene v v polozke "server pre odosielanie posty (SMTP) " , meno (=mailova adresa) , sifrovanie SSL , server:smtp.gmail.com , port 465 alebo 587? http://gmail.google.com/support/bin/answer.py?answer=13287
            • Re: Re: Re: Re: Re: Thunderbird 14.03.2006 | 18:46
              Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
              ano, to je nastavene spravne
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Thunderbird 15.03.2006 | 12:34
                petulik   Návštevník
                a zaujimave ze to nejde ani pod win. pripajam sa v skole. nebude to tym ze niektore porty blokuju? ak ano, ktore ine mozem pouzit?
    • Re: Thunderbird 15.03.2006 | 14:11
      jozo   Návštevník
      aj mne vsetko dava do inboxu ako neprecitane (aj ked som ich uz precital cez web), ci uz v thunderbirde alebo napr. aj opere. da sa to jednoducho vyriesit nastavenim filtra na prichadzajuce spravy (move to 'sent' folder & mark as read).
      • Re: Re: Thunderbird 15.03.2006 | 15:34
        petulik   Návštevník
        ale ved potom mi do "sent" foldru hodi aj tie dorucene spravy, ci nie?
        • Re: Re: Re: Thunderbird 15.03.2006 | 15:48
          jozo   Návštevník
          nie, lebo si das presuvat do 'sent' foldera len tie spravy, ktore su posielane z petulik@gmail.com
          • Re: Re: Re: Re: Thunderbird 15.03.2006 | 16:00
            petulik   Návštevník
            jaaj, sorry, jasne a pokial ide o to odosielanie? neodosle mi ziaden mail
            • Re: Re: Re: Re: Re: Thunderbird 15.03.2006 | 16:13
              jozo   Návštevník
              ja som si to nakonfiguroval podla http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=13287&topic=1555 a v pohode vsetko fici. ak ti to nejde, tak problem bude asi naozaj v blokovani portov.
            • Re: Thunderbird 16.03.2007 | 20:28
              david   Návštevník
              aj ja som si teraz trhal vlasy pri nastavovani mail clienta...pri odosielani gmail vyzaduje autentifikaciu na smtp, cize si musis v mailovom klientovi vsetko ponastavovat.... chod presne podla toho linku od joza ....