obnovovacia frekvencia monitora

Sekcia: Hardware a Drivery 22.03.2006 | 15:41
RemuS   Návštevník
Prosim poradte mi, som novacik a zaujimalo by ma preco mi Ubuntu 5.10 nevie nastavit vyssiu obnovovaciu frekvenciu ako 60Hz. Mam rozlisenie 1024x768 a z Win-u viem, ze sa da nastavit az 85Hz pri takom rozliseni. Mam Hyundai ImageQuest Q770 (17 palcov). Pocul som ze k tomu nie je potrebny driver na graficku kartu, aby to fungovalo. Moze mi nikto poradit?
    • Re: obnovovacia frekvencia monitora 15.03.2006 | 19:39
      tom   Návštevník
      otevri si soubor /etc/X11/xorg.conf (ale nejdriv si ho nekde zkopiruj ....zalohuj , protoze , kdybys to nastavil spatne , muzes to opravit) a nastav si v tom souboru spravnou freqvenci monitoru v sekci : Monitor section (radky zacinajici # se nevykonavaji, slouzi jako komentare)
      • Re: Re: obnovovacia frekvencia monitora 15.03.2006 | 21:02
        WlaSaTy   Návštevník
        pokial ma definovany Vesa Frame Buffer, tak mu to nepomoze. 60Hz je fyzicky limit VESA Standardu co je zalezitost hardware a nie linuxu. ale mohol by skusit nainstalovat ovladace ku svojej grafickej karte, potom spravne zadefinovat horizontalnu frekvenciu a vertikalnu obnovovaciu frekvenciu podla manualu k monitoru (ak uz bolo spomenute:). rozlisenia sa uz vyberu aj same i ked sa daju zadefinoovat aj niektore trochu nestandardne (pre DVD, VCD a podobne).
      • Re: Re: obnovovacia frekvencia monitora 20.03.2006 | 22:23
        RemuS   Návštevník
        Tak som to prestavil. Moznost VertRefresh z povodnych 45-60 na 45-85, ale v System > Predvolby > Rozlisenie obrazovky si stale mozem nastavit pri 1024x768 iba 60 Hz. Pri mensich rozliseniach si mozem vybrat aj vyssie obnovovacie frekvencie, napr pri 800x600 aj 75Hz a pri smiesnych 640x480 aj 85Hz. Co treba este spravit aby som mohol konecne pouzivat 85Hz? Netreba prestavit aj horizontalnu frekvenciu? Ak ano, na aku hodnotu? Potrebujem kompletny navod, nie len kusky postupov.Dakujem.
        • Re: Re: Re: obnovovacia frekvencia monitora 20.03.2006 | 22:51
          RemuS   Návštevník
          diky uz nemusite pisat, uz som na to prisiel sam
          • Re: Re: Re: Re: obnovovacia frekvencia monitora 20.03.2006 | 23:16
            tom   Návštevník
            ale jak? treba by nas to zajimalo , na to to forum je...
            • Re: Re: Re: Re: Re: obnovovacia frekvencia monitor 21.03.2006 | 00:53
              WlaSaTy   Návštevník
              typnem si, rucne to napisal do konfiguraku pre xvindows.
            • Re: Re: Re: Re: Re: obnovovacia frekvencia monitor 22.03.2006 | 15:41
              RemuS   Návštevník
              No jednoduch som prisiel nato, ze treba nastavit aj horizontalnu synchronizaciu, nielen vertikalny refresh. Pozrel som si parametre ktore udava vyrobca na stranke a tie napisal do suboru /etc/X11/xorg.conf. Restartoval som xwindow server a hotovo. Velmi dobry je tento navod, ktory mi tiez pomohol sa zorientovat. Trocha sa mi ale nepaci, ze to nevedel xwindow server zdetekovat / nastavit sam.