instalacia SuSe

Sekcia: Konfigurácia 18.03.2006 | 12:23
bugisoft   Návštevník
Mam disk rozdeleny na dva disky jeden 3 a druhy 17Gb.Na tom 3Gb mam windows.Ked dam instalacne cedecko Suse nainstaluje sa mi, ale ked vypnem pc a znovu ho zapnem na disku ziaden SuSe nie je:) nechapem ...
    • Re: instalacia SuSe 17.03.2006 | 17:14
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Nainstaloval si pocas instalacie zavadzac linuxu (LILO alebo GRUB)? Ak ano, vies kam?
      • Re: Re: instalacia SuSe 17.03.2006 | 17:44
        bugisoft   Návštevník
        neviem ale pocas instalacie napise ze subory nebudu nahravane..cudne
        • Re: Re: Re: instalacia SuSe 17.03.2006 | 18:01
          Tomáš Hanzel   Návštevník
          No pri inštalácií Bootloaderov, je veľmi dobre zvážiť si akým spôsobom budeme náš systém spúštať (disketa, USBkľúč,Lilo-Grub na hda). Keďže pri inštalácií zavádzača nám ponúka tri možnosti kam môžme bootloader nainštalovať, vyberte si možnosť zväčša 3 - teda na MBR. Takže by som ešte odporučil man lilo (man grub) zápis do conf-u a potvrdenie(lilo).
        • Re: Re: Re: instalacia SuSe 17.03.2006 | 18:07
          Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
          Ťažko hádať, čo si počas inštalácie urobil, ale predpokladám, že máš disk rozdelený na dve časti, na obidvoch je súborový systém NTFS. Musíš počas inštalácie určiť, kam chceš SUSE nainštalovať (inštalačný program sa ťa to opýta; mimochodom, je to jedna z najľahších inštalácií, aké v linuxovom svete poznám). Ale pre vlastnou inštaláciou by som odporúčal prečítať si návod (začať súbormi README a INSTALL na inštalačnom CD/DVD a pozrieť si aj adresár doc)!!! A pred inštaláciou zálohovať všetky dôležité dáta z Win na CD/DVD!!!
          • Re: Re: Re: Re: instalacia SuSe 17.03.2006 | 18:10
            Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
            Aby som sa ešte doplnil, z vyššie uvedenej hlášky, že súbory sa nebudú inštalovať, mám pocit, že nemáš pripravené (vytvorené a priradený prípojný bod) partície na inštaláciu linuxu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia SuSe 17.03.2006 | 22:58
              bugisoft   Návštevník
              toto bolo v readme:) Instalační program zkontroluje volné místo na pevném disku ('C:') a vytvoří zde následující soubory: suselive.swp: odkladový (swap) soubor - vytvoří se pouze v případě, že máte méně než 160 MB paměti suselive.usr: toto bude váš domovský (/home) adresář suselive.810: aktuální konfigurace Pokud program nenalezne na disku dostatek místa, pak nebude možné uložit konfiguraci. Tzn. že při každém použití SuSE Linux 8.1 LiveEval bude třeba projít celé nastavení znovu. Skoda ze som svoj disk tak blbo rozdelil...neviete aka distribucia nemusi mat svoje subory na disku c?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia SuSe 18.03.2006 | 12:23
                ---   Návštevník
                takze uz je to jasne ty si nenainstaloval nic len si spustil live distro suse ,ktore sa neinstaluje .To co je tam napisane znamena ze na disku C: mas bud NTFS sub. system (na to aby sa ulozilo nastavenie na disk tusim musi byt na disku FAT sub. system.) alebo je pravdepodobnejsie ze mas viac ako 160 MB RAM ,a tak sa nic na disku C: nevytvorilo. Zrejme si spustil nieco co si ani nechcel , podla vsetkeho si chcel nainstalovat linux ako samostatny oper. system. Riesenie je jednoduche , stiahni si napr. OpenSUSE (SUSE Linux OSS) http://en.opensuse.org/ , ale nestahuj LIVE verziu. Disk mas celkom vyhovujuco rozdeleny ,aj tak budes musiet menit velkost particii ,a kedze mas win na samostatnom disku ,tak je to mensie riziko.