KDE v Gentoo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.03.2006 | 09:40
Avatar Mi_G SuSE 10.0, Ubuntu 5.10  Používateľ
Ma niekto z vas prosim vas skusenosti z KDE v distribucii Gentoo 2006? Lebo na nete som nesiel nieco o tom, ze sa KDE neda nastavit ako default pri spusteni systemu a musi sa to potom prepinat. A este som sa chcel opytat, ci nie su v Gentoo podobne problemy s kodekmi a licenciami ako v suse 10.0? Dakujem
    • Re: KDE v Gentoo 17.03.2006 | 18:02
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      To je blbost... ja mam len KDE v Gentoo. Nie nie su, staci si nastavit spravne USE flagy a vsetko funguje tak ako ma :-).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: KDE v Gentoo 18.03.2006 | 12:22
        Avatar NasaK Arch Linux  Používateľ
        Tak tak.. USE flagy su dolezite.. Zabudnete jeden a nejde vam Gmail (a vsetky ostatne https stranky), zabudnete druhy a nejde vam zvuk, ... ;))
        Freedom for everyone! Use Free Software...
        • Re: Re: Re: KDE v Gentoo 18.03.2006 | 13:56
          WlaSaTy   Návštevník
          mozes mi povedat o ktory flag sa jednalo? s tym https mam skusenost ze pri pouziti prazdneho use flagu mi https islo bez problemov. nemal si nahodou ten flag zapisany s minusom ?
          • Re: Re: Re: Re: KDE v Gentoo 18.03.2006 | 14:47
            Avatar NasaK Arch Linux  Používateľ
            Tusim to bolo ssl, ale nie som si na 100% isty.. A ja pouzivam USE flagy dost drasticky.. Pre kazdy program ich mam ine.. USE="-* bum tresk plesk" emerge haluzina ;o)
            Freedom for everyone! Use Free Software...
            • Re: Re: Re: Re: Re: KDE v Gentoo 18.03.2006 | 14:51
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Dik, zachranil si ma :), prepac, ze ten prispevok zmizol... snazil som sa to dat hned doporiadku, ale predbehol si ma :).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE v Gentoo 18.03.2006 | 23:34
                Avatar Mi_G SuSE 10.0, Ubuntu 5.10  Používateľ
                Existuje v gentoo nejaky podobny nastroj ako je yast v suse alebo sa vsetko musi nastavovat cez konzolu? Mozem mat nainstalovany winxp+suse+gentoo?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE v Gentoo 19.03.2006 | 00:55
                  Avatar NasaK Arch Linux  Používateľ
                  >Mozem mat nainstalovany winxp+suse+gentoo? -> Samozrejme, ze mozes.. Len ak budes mat vsetky na jednom disku, tak su tam niekedy problemy s win-om.. >Existuje v gentoo nejaky podobny nastroj ako je yast v suse alebo sa vsetko musi nastavovat cez konzolu? -> AFAIK nic take neexistuje.. Ved naco? Gentoo je plne konfigurovatelne pomocou konfigurakov.. Ano, viem.. Mozno to nie je velmi user-friendly, no vela sa clovek nauci o fungovani linuxu ako takeho.. No, pre _pouzivatelov_ nie je gentoo dobra volba.. Gentoo je hlavne o experimentovani, o uceni sa, spoznavani.. Kym si rozbehate system k plnej spokojnosti tak to trva riadne dlhu dobu.. ;o)
                  Freedom for everyone! Use Free Software...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE v Gentoo 20.03.2006 | 10:20
                    Avatar titanik mint  Používateľ
                    existuje aj graficke emerge, ale nenapada ma teraz jak sa ta aplikacia volala
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE v Gentoo 22.03.2006 | 09:40
                      LuCKy   Návštevník
                      Titanik napisal: "existuje aj graficke emerge, ale nenapada ma teraz jak sa ta aplikacia volala" Mno, ten GUI emerge sa volá Kuroo, pouzivam ho a som spokojny. Doporucujem to odskusat. -LuCKy-
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE v Gentoo 19.03.2006 | 00:48
                Avatar NasaK Arch Linux  Používateľ
                Jj, trosku som bol prekvapeny, ze kam to zmizlo.. Ale v pohode, no.. ;o)
                Freedom for everyone! Use Free Software...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE v Gentoo 19.03.2006 | 11:52
                  Avatar Mi_G SuSE 10.0, Ubuntu 5.10  Používateľ
                  Ved prave preto si chcem gentoo nainstalovat, aby som sa cosi viac naucil. Len neviem, ci potom dokazem vsetko co budem chciet nastavit. Kvoli tomu som si chcel nechaj aj suse - pre istotu. Narazil som ale na este jeden problem - zavadzac; co som cital na nete, tak zevraj ked chcem spustat potom aj windows, tak si musim nainstalovat LILO, ale sprievodca instalaciou pise, ze na AMD64 mozem hodit jedine GRUB. To s tym lilom sa ,mi ale nezda, lebo suse mi tiez nainstalovalo grub a win spustam v pohode
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE v Gentoo 19.03.2006 | 12:44
                    Avatar NasaK Arch Linux  Používateľ
                    Neviem ako je to ohladom x64, ale grub urcite vie bootovat aj win.. Ak nie, tak potom neviem co mam za boot loader.. ;o) A ak by bol nejaky problem s konfiguraciou, tak na to je tu ujo Google a vlastne aj toto forum.. ;)
                    Freedom for everyone! Use Free Software...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE v Gentoo 19.03.2006 | 20:18
                      Avatar Mi_G SuSE 10.0, Ubuntu 5.10  Používateľ
                      Ja to s tym Gentoo asi vyskusam. Dufam ale ze vam nebude vadit, ked sa tu budem priebezne pytat nejake veci o instalacii a po nej, kym nadobro kliknem na tlacitko instalovat:)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE v Gent 19.03.2006 | 20:40
                        NasaK   Návštevník
                        Kedze budes instalovat, cez graficke instalovatko, tak by problemy pocas instalacie nemali nastat..