Obmedzenie stahovania dat

Sekcia: Ostatné 16.05.2005 | 04:07
Toudy   Návštevník
Dobry den, chcel by som sa spytat, ci je mozne nejako obmedzit tok dat.. Ak niekto nepochopil (co asi urcite) tak nazorny priklad: Mam server, ktory je pripojeny cez jednu sietovku do lokalnej siete a druhu na net.. Z lokalnej siete je zapnute forwardovanie na druhu sietovku cize sa da z intranetu pripojit na net. A teraz: Neslo by obmedzit na linuxovom stroji rychlost prenosu z inernetu do intranetu, pricom zvysna (volna) prenosova rychlost by sa dala vyuzit IBA pre server? Ak niekto pochopil a da radu, tak dakujem.. ;)
    • Re: Obmedzenie stahovania dat 26.02.2005 | 17:57
      m0d0r   Návštevník
      shapping :)
      • Re: Re: Obmedzenie stahovania dat 26.02.2005 | 21:17
        Toudy   Návštevník
        Dikes.. ;)
      • Re: Re: Obmedzenie stahovania dat 16.05.2005 | 00:04
        Avatar maly_pitbul REDHAT9  Používateľ
        ahojte linuxaci. ja som uplny novic no mam podobny problem. ja by som potreboval obmezit userov na lokalnej sieti. tiez mamna linuxboxe dve karty. jedna je pripojena na mikrovlnku a druha ide do lokalnej siete. ako mam obmedzit alebo presnejsie povedane vyhradit roznym userom roznu sirku pasma??? co je to shaping? ako to nastavit???? prosiiiim pomozte.
        • Re: Re: Re: Obmedzenie stahovania dat 16.05.2005 | 04:07
          Avatar juice Arch Linux  Používateľ
          konkretne ide o traffic shaping, pohladaj v googli vyraz 'linux traffic shaping', medzi prvymi odkazmi najdes nejake navody