stahovanie repositories v ubuntu 5.10, ping,telnet

Sekcia: Konfigurácia 24.03.2006 | 01:20
Avatar mikes   Používateľ
Zdravim potreboval by som pomoc... Potrebujem nainstalovat nove aplikacie cez synaptic, problem je v stahovani repositories... a vlastne celkovo v pripojeni systemu... vypol som ipv6 vo firefoxe, aj v /etc/modprobe.d/aliases, cez firefox sa mozem pripojit k internetu, surfujem, vsetko, problem je v terminali a v systeme... nejede ping ani telnet... tym padom nemozem stiahnut repositories... neviete mi niekto pomoct? dopredu dakujem...
    • Re: stahovanie repositories v ubuntu 5.10, ping,te 19.03.2006 | 14:19
      ---   Návštevník
      aky mas firewall a ako je nastaveny? co to znamena nejde ?
      • Re: Re: stahovanie repositories v ubuntu 5.10, pin 19.03.2006 | 14:29
        Avatar mikes   Používateľ
        som pripojeny cez adsl router D-link, konfigurovany cez dhcp, firewal je integrovany tam, priamo v ubuntu nemam ziadny zapnuty... ze nejde ping a telnet znamena ze ked skusam v terminali pingnut hociaku stranku, skratka nieje ziadna odozva... kopa odoslanych paketov, ziadny prijaty... telnet telnet www.ubuntu.org Trying 1.0.0.0... telnet: Unable to connect to remote host: Connection timed out
        • Re: Re: Re: stahovanie repositories v ubuntu 5.10, 19.03.2006 | 16:03
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          mas spravne nastavenu siet? presnejsie DNS?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: stahovanie repositories v ubuntu 5 24.03.2006 | 01:20
            mikes   Návštevník
            siet by mala byt nastavena spravne... DNS je automaticky nastavena na IP routera, ak ho zmenim na DNS ktory je v routeri uvedeny, po rebootovani je tam opat povodny... menim to vsetko v Xsoch, nie cez prikazovy riadok...
    • Re: stahovanie repositories v ubuntu 5.10, ping,te 19.03.2006 | 23:17
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Proc a jak jsi vypnul ipv6? Ja ho taky nepouzivam, ale zbytecne do toho hrabat nebudu, kdyz mi sit funguje.
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: stahovanie repositories v ubuntu 5.10, pin 24.03.2006 | 01:17
        mikes   Návštevník
        sudo gedit /etc/modprobe.d/aliases riadok kde sa nachadza alias net-pf-10 ipv6 okomentujes #alias net-pf-10 ipv6 a pridas tieto riadky alias net-pf-10 ipv6 off alias net-pf-10 off alias ipv6 off vo firefoxe vypnes ipv6: about:config v adresovom riadku filter: ipv6 double-click