ako rozchodit usb kluc

Sekcia: Ostatné 01.06.2005 | 22:40
Horvi   Návštevník
som yaciatocnik chcel som skusit nieco noe mam nainstlovany linux debian a neviem rozchodit usb ako na to poradte vo win vlozim a je to ale linux?????
    • Re: ako rozchodit usb kluc 26.02.2005 | 18:58
      m0d0r   Návštevník
      zapnes podporu usb :) podporu scsi diskov a strcis kluc do usb a snad to pojde :)
      • Re: Re: ako rozchodit usb kluc 26.02.2005 | 19:37
        Avatar juice Arch Linux  Používateľ
        ano presne tak, iba by som doplnil, ze kluc po jeho strceni do usb portu a detegovani bude treba asi este namontovat prikazom mount, pozri man mount, zariadenie byva zvycajne /dev/sda1 a suborovy system byva vfat
        • Re: Re: Re: ako rozchodit usb kluc 28.02.2005 | 17:03
          q-parser   Návštevník
          Mne ho montuje sam.
    • Re: ako rozchodit usb kluc 26.02.2005 | 19:36
      anton   Návštevník
      Ked si zaciatocnik, tam si si nemal davat Debian :) Ja to v SuSE 9.2 strcim do portu a ide... ;)
      • Re: Re: ako rozchodit usb kluc 26.02.2005 | 19:41
        Avatar juice Arch Linux  Používateľ
        len ho nechaj, nauci sa urcite viac, ako ked si bude klikat, mozno aj sam sa prave preto rozhodol pre Debian
    • Re: ako rozchodit usb kluc 27.02.2005 | 16:21
      perun   Návštevník
      Ja som mal nedavno podobny problem, ale na RH7.3. Neviem ci to ma Debian v jadre standardne alebo nie, ale dojadra treba zakompilovat podporu SCSI a taktiez velmi dolezitu USB-Mass Storage! Ale ako zaciatocnik asi jadro hned kompilovat nebudes, takze najskor vyskusaj toto: # mkdir /mnt/usb # mount -t vfat /dev/sda /mnt/usb Kluc by si mal potomnajst pod /mnt/usb. Ak tamnebude, tak bud nemas podporu v jadre, alebo skus ine /dev/sda* (/dev/sda1 atd). V skutocnosti by ten kluc mal byt na /dev/sda1 (ak nemas ine SCSI zariadenia), ale neviem preco, u mna to funguje iba s /dev/sda...
      • Re: Re: ako rozchodit usb kluc 27.02.2005 | 19:48
        fofo   Návštevník
        No takze takto :) 1. pozri sa do suboru /etc/modules mal by si tam mat usb-uhci usbkdb este pridaj riadok: usb-storage a uloz to... 2. aby si nemusel restaartovat, treba do jadra zaviest modul usb-storage (kedze sme pridali riadok do /etc/modules - po restarte sa uz zavedie automaticky) ako root zadas modprobe usb-storage ked to nic nevypise je to OK 2. vytvor si v /mnt adresar napr. usb 3. napis zase ako root mount -t vfat /dev/sda /mnt/usb kluc by mal byt namontovany v /mnt/usb Ak sa tam nestane, postupne skusaj mount -t vfat /dev/sda1 /mnt/usb mount -t vfat /dev/sda2 /mnt/usb mount -t vfat /dev/sda3 /mnt/usb mount -t vfat /dev/sda4 /mnt/usb kluc odmontujes prikazom umount /dev/sda prip. umount /dev/sda(cislo)
        • Re: Re: Re: ako rozchodit usb kluc 28.02.2005 | 08:22
          m0d0r   Návštevník
          alebo si ako kazdy normalny clovek pozri cez fdisk ako mas usb kluc rozdeny :) PS : 'fdisk -l' by malo stacit :)
        • Re: Re: Re: ako rozchodit usb kluc 01.06.2005 | 22:40
          Avatar vosm Mandrake  Používateľ
          Tento clanok mi naozaj velmi pomohol ale (teda aspon na mojom Mandrake10.1) ten modul nema byt usb-uhci ale usb-ohci a modul usbkdb vobec nepozna. Ale hlavne je ze uz to funguje.