SUSE (zvuk v gaime a frekvencia monitora)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2006 | 15:39
hrso   Návštevník
Zdravim, nainstaloval som si Suse 10 , stko slape vyborne je to prefektne distro , ale mam jeden problem ze v komunikacnom programe Gaim (v1.5.0) mi nejdu zvuky a este jedna otazka: pouziavm rozlisenie 1024*768 a suse mi k tomuto rozliseniu zadva 88 Hz frekvenciu ale monitor by mal mat maximalnu 85Hz pri tomto rozliseni, nestane sa mu nieco po case ?
    • Re: SUSE (zvuk v gaime a frekvencia monitora) 19.03.2006 | 23:20
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      gaim: Skus sa pohrat v nastaveniach programu cez tools>preferences>sound monitor: nuz ak sa ti daco nezda, stale mozes rucne pomenit vert refresh a horiz sync monitora v subore /etc/X11/xorg.conf (kua strasny zvyk, pocas pisania cesty som dva krat stlacil tab:))
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: SUSE (zvuk v gaime a frekvencia monitora) 20.03.2006 | 08:42
        hrso   Návštevník
        no nasile som tam tekto daco : Section "Monitor" DisplaySize 320 250 HorizSync 28-72 Identifier "Monitor[0]" ModelName "HANSOL 730ED" Option "DPMS" VendorName "HSL" VertRefresh 43-130 UseModes "Modes[0]" EndSection tak ked chcem mat 85Hz tak mam to VertRefresh prepisat na 43-85 ??
        • Re: Re: Re: SUSE (zvuk v gaime a frekvencia monito 20.03.2006 | 15:39
          WlaSaTy   Návštevník
          ak chces mat 85Hz, tak si nastav vert refresh a horiz sync podla toho co mas v knizocke k monitoru. pokial sa ovsem nejedna o LCD kde je frekvencia bezpredmetna, pochopitelne.