zapisovanie na NTFS

Sekcia: Hardware a Drivery 26.03.2006 | 21:30
Avatar Mi_G SuSE 10.0, Ubuntu 5.10  Používateľ
Da sa prosim vas nejak povolit zapisovanie na NTFS disky? Lebo raz na nete citam ze to nejde, inde ze sa to da. Pouzivam suse 10.0
    • Re: zapisovanie na NTFS 19.03.2006 | 23:41
      mephisto   Návštevník
      da sa to. musis si zmenit RW mod. Neviem ako an suse ale ja pouzivam debian, vlastne ubuntu, NEZABUDAJ ze je to stale pomerne nedokonale. Ma to dost bugov, teda aspon mne sa to tak javilo. moze sa stat ze sa ti tam nieco posere.
    • Re: zapisovanie na NTFS 19.03.2006 | 23:51
      mephisto   Návštevník
      da sa to. musis si zmenit RW mod. Neviem ako an suse ale ja pouzivam debian, vlastne ubuntu, NEZABUDAJ ze je to stale pomerne nedokonale. Ma to dost bugov, teda aspon mne sa to tak javilo. moze sa stat ze sa ti tam nieco posere.
    • Re: zapisovanie na NTFS 20.03.2006 | 15:42
      WlaSaTy   Návštevník
      zapis na NTFS je v linuxe mozny. Kernelovy ovladac obsahuje kod ktory je nie moc spolahlivy. nejedna sa vsak o chybu linuxu ale o to ze M$ kazdu chvilu meni jeho format. inou moznostou je pouzit CaptiveNTFS ktory ak sa nemylim, tak vyuziva kniznice priamo z microsoftu. inac, nebola by tvota otazka zodpovedana ak by si vpravo hore zadal NTFS? vo fore najdenych 300 vysledkov.
      • Re: Re: zapisovanie na NTFS 26.03.2006 | 12:10
        Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
        nie som si celkom isty, ale nie je ten NTFS driver nahodou schopny zapisu iba tym sposobom, ze nevie vytvarat nove subory, ani resiznut uz vytvoreny subor? cize viem do suboru zapisat len tolko srotu, kolko v nom uz predtym bolo?
        • Re: Re: Re: zapisovanie na NTFS 26.03.2006 | 14:36
          WlaSaTy   Návštevník
          ano, to je priblizny stav jadroveho ovladaca s pred 1/4 roka. ale captive vyuziva ovladace z windows. je sice pekelne pomaly, ale zevraj stabilny.
    • Re: zapisovanie na NTFS 26.03.2006 | 21:30
      Avatar tristan FreeBSD  Používateľ
      Pouzivam http://www.linux-ntfs.org/ (ntfsprogs a fuse). Dokaze vytvarat aj nove subory na NTFS particii. Knoppix 4.0.2 to ma integrovane, da sa to odskusat bez akejkolvek dalsej instalacie. Pouzivam to cca 3 mesiace a zatial bez akehokolvek problemu.