amater

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2006 | 17:24
t@mas   Návštevník
mam velky problem včera som si nainštaloval linux , a chcel som si stiahnuť daake graf prostredie , a le vedel som rozbaliť ale nainštalovať už nie , neviem ako na to .... pls help prosim
    • Re: amater 20.03.2006 | 14:50
      thanzel   Návštevník
      ake prostredie? Aky balicek na aky system? zvycajne zo zdrojakov - ./configure make make install
    • Re: amater 20.03.2006 | 15:47
      WlaSaTy   Návštevník
      :chcel som si stiahnuť daake graf prostredie to instalacne cdcko neobsahovalo graficke prostredie? co je to za distribuciu? taku chcem ;-)
      • Re: Re: amater 20.03.2006 | 15:56
        t@mas   Návštevník
        ./configure vyhlasilo mi to chybu neviem , prečo mi to neide ... pls o pomoc .. neviem prečo mi to neide ? iknač mam mandriva
        • Re: amater 20.03.2006 | 15:57
          t@mas   Návštevník
          KDE 3.2 ,
        • Re: Re: Re: amater 20.03.2006 | 15:58
          Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
          A ake je to prostredie prosim ta a mozes i balickovy system? teda koncovku toto co si stiahol...
        • Re: Re: Re: amater 20.03.2006 | 16:03
          Avatar nardew debian  Používateľ
          neverim ze na instalacnom CD mandrivy nie je mozne vybrat si nainstalovat graficke prostredie...
          • Re: Re: Re: Re: amater 20.03.2006 | 16:05
            Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
            A Na mandrive duplom.-..si daj to Mandrake Control Centrum myslím a tak inštalovanie balíčkov a tam graf prostredia a vyber si ako vidím chceš KDE tak KDE alebo www.kde.org a na mandrivu rpm balíčky. A máš xorg?
            • Re: Re: Re: Re: Re: amater 20.03.2006 | 16:29
              t@mas   Návštevník
              teraz som si napriklad stiahol firefox a ma koncovku gy a neide mi to neviem prečo
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: amater 20.03.2006 | 16:31
                Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
                Si stahuj s koncovkami rpm pre mandrake.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: amater 20.03.2006 | 16:32
                t@mas   Návštevník
                gz
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: amater 20.03.2006 | 16:35
                  t@mas   Návštevník
                  nevedel bz si mi dať sem link na daake firefox a pre linux software
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: amater 20.03.2006 | 16:37
                    Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
                    Tu v pravo hore je možnosť hladať baliky. zadaj názov "firefox" a typ rpm. a máš to :-)
      • Re: Re: amater 20.03.2006 | 16:50
        Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
        Nemyslíš si (nechcem rýpať) že by si radšej mohol poradiť poprípade sa popýtať na otázku ktorú potrebuješ k rade, ako zaplniť forum takýmto? Vážim si ta lebo radievaš a dosť dobre a kvalitne ale myslím že keby sa sem nedávajú takéto hlúposti tak by nás nemusely nemenovaný používatelia inštalovatelia windowsu zrúbavať že aj tak sa tu nič nedozvedia. áno....trochu snimi pri takýchto príspevkoch súhlasím. Inač Peace
    • Re: amater 20.03.2006 | 17:24
      tom   Návštevník
      pomohli bychom jiste radi, ale takove zakladni veci by meli byt v manualu na teto strance http://www.linuxos.sk/downloads/manualy/manual-mdv-2005le(aka_mdk_10.2).pdf precti si ho prosim a zkousej , nekde pri instalaci jsi "prehledl" vyber balicku i graf. prostredi , tak zkus reboot a znova vlozit instal.cd a misto instalace zadej oprava systemu a zkus to projet znova (ani me kdyz jsem zacinal se nepovedlo vsechno napoprve :)