Ja a K3B

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.03.2006 | 11:34
Mircoman   Návštevník
Neviem prečo, ale blbne mi K3B a to tak, že ked sa snažím napalovať tak mi ide napalit DVDčko ale ide maximalne 1x a to mi procesor vyťažuje na 100 percent. Neviem prečo ale pri kopirovani DVDčka mi to ide okolo 10 MB/s. Tak sa domievam že to bude zlým nastavenim K3B a ked sa snažim nastaviť K3B pomocou k3bsetup tak mi to vyhodi iba prazdne okno kde mam iba tlacitka help, defaults, ok, apply, cancel. Použivam Debian Sarge s KDE3.5.1. Za každu odpoved dakujem.
    • Re: Ja a K3B 20.03.2006 | 21:12
      ferjo   Návštevník
      DVD mechanika vie palit len 1x. To je jedna mozna pricina.
      • Re: Re: Ja a K3B 20.03.2006 | 21:15
        Mircoman   Návštevník
        O sory zabudol som sa zmienit vie napalovať 16x
        • Re: Re: Re: Ja a K3B 20.03.2006 | 21:31
          NAQOYQATSI   Návštevník
          Mam podobny problem.. mam mechaniku LG GSA-4120B, dost dlho bola v pohode ale asi posledne dva mesiace som si vsimol, ze mi dost casto klesa rychlost napalovania na hodnoty okolo 0.7x.. napalujem pritom na 8x media. z tej istej varky medii sa podari niektore napalit normalne a niektore napaluje takmer 50 minut.. skusil som upgrade k3b .. nepomohlo.. upgradol som firmware.. nepomohlo.. .. skusal som tu mechaniku aj pod istym nemenovanym proprietarnym os.. a ten isty vysledok.. .. zacinam mat zly pocit ze sa so mnou luci nejaky hw.. :( ak ma niekto skusenosti s tymto .. budem velmi rad ak mi poradi.. dakujem.
          • Re: Re: Re: Re: Ja a K3B 21.03.2006 | 14:03
            Mircoman   Návštevník
            Zajimava náhodnosť mam totiž tiež LG tak sa začinam domievať že to je kernelom na akom kerneli použivaš linux?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ja a K3B 21.03.2006 | 19:14
              Avatar Cruelboy Mandrake 10.1 - KDE  Používateľ
              Mam kernel: 2.6.8.1-12mdk Takze moj prispevok preca len nebol zbytocny :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ja a K3B 21.03.2006 | 20:56
              NAQOYQATSI   Návštevník
              ja mam kernel 2.6.14 (mandriva 2006) ... kompilovany podla vlastneho konfigu.. ale obavam sa ze to nebude kernelom, kedze to iste mi robi aj vo windowse.. najzaujimavejsie je.. ze na tej istej mechanike .. skoro v tom istom case (za sebou).. napalujem media z tej istej varky (ten isty cake).. a niektore idu v pohode.. a niektore napaluje rychlostou 0.7x. pozeral som ich aj zo spodu ci niesu spinave alebo nejak fyzicky poskodene.. ale nevidno nic. ... ono ich dokonca aj zacne napalovat 8x ale asi po 15% sa znizi rychlost na tych cca 0.7x
          • Re: Re: Re: Re: Ja a K3B 21.03.2006 | 19:17
            Avatar Cruelboy Mandrake 10.1 - KDE  Používateľ
            Neviem kamos mi pri kupe mojej LG DVD-RW tvrdil ze ak mi neodide do roka tak mi uz vydrzi "vecne" :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ja a K3B 22.03.2006 | 16:40
              Mircoman   Návštevník
              No to si ma potesil presne rok mi isla v poriadku a teraz nejako zacala blbnut. Raz mi nesla vobec neviem prečo a to bolo presne rok od jej kupenia a potom sa zahadne rozbehla.
    • Re: Ja a K3B 20.03.2006 | 21:29
      Avatar Cruelboy Mandrake 10.1 - KDE  Používateľ
      Mne zasa K3B robi to ze mi nechce zmazat jedno CD-RW pritom vo winXP na inom PC to slo v NEROvy bezproblemov. Dalej ked som chcel vypalit ISO na obycajne CD tak mi to vyhodilo chybu ze je zvolena zla rychlost napalovania, pritom som rychlost zvolil presne taku (8x) akou som kedysi volil vo winXP (predtym nez som mal linux islo to same ISO vypalit v poriadku). Mam combo DVD/CD-RW TEAC Tento prispevok ti asi nepomohol co? :(
    • Re: Ja a K3B 21.03.2006 | 00:49
      WlaSaTy   Návštevník
      pouzivas ATAPI alebo SCSI vrstvu pre vypalovanie? mas zapnute DMA aj na vypalovacke? - asi nie
      • Re: Re: Ja a K3B 21.03.2006 | 11:20
        ferjo   Návštevník
        Ked ta nepusti k nastaveniam ,tak to zas moze byt tym ze nemas rootovske prava pre k3b-teda mozno.
      • Re: Re: Ja a K3B 21.03.2006 | 14:02
        Mircoman   Návštevník
        DMA mam zaple a mam ATAPI mechaniku
        • Re: Re: Re: Ja a K3B 22.03.2006 | 15:45
          WlaSaTy   Návštevník
          takze znova: mas DMA zapnute aj na mechaniku? pri ATAPI mechanike pouzivas pristup cez ATAPI rozhranie alebo cez emulaciu SCSI? presne toto mi robila moja mechanika, LG. jedna z prvych (ak nie prva) co zvladala DVD RAM. pokial som ju nemal korektne nastavenu. vypalovanie bolo pomale, palenie DVD padalo v nahodnom case. ked som to skonfiguroval tak ako to malo byt (kompletne vyhodenie scsi emulacie pre vypalovacky z jadra, konfiguracia vypalovacky na atapi rozhranie, zapnutie dma pre vypalovacku - samozrejme aj s plnou podporou mojho radica) tak mi to zacalo fungovat perfektne.
          • Re: Re: Re: Re: Ja a K3B 22.03.2006 | 17:09
            Mircoman   Návštevník
            Konečne sa asi dostanem k jadru problemu a ako zistim cez, ktoré rozhranie mi funguje mechanika.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ja a K3B 22.03.2006 | 18:16
              WlaSaTy   Návštevník
              k3bsetup?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a K3B 22.03.2006 | 19:48
                Mircoman   Návštevník
                No tam je ten problem, že tam nič nenastavim, pretože nejako to nefunguje ako to ma to k3bsetup. Mam tam iba par tlacitok a to help, ok, cancel toť vsio
    • Re: JaaK3B 21.03.2006 | 11:46
      Mountains   Návštevník
      Mal som podobny problem s vypalovanim DVD v k3b, mne pomohlo nove jadro
      • Re: Re: JaaK3B 21.03.2006 | 14:27
        Mircoman   Návštevník
        Nečo som našiel po zadani prikazu hdparm -i /dev/cdrom /dev/cdrom: Model=HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B, FwRev=A100, SerialNo=K2D4CAJ1731 Config={ Fixed Removeable DTR<=5Mbs DTR>10Mbs nonMagnetic } RawCHS=0/0/0, TrkSize=0, SectSize=0, ECCbytes=0 BuffType=unknown, BuffSize=0kB, MaxMultSect=0 (maybe): CurCHS=0/0/0, CurSects=0, LBA=yes, LBAsects=0 IORDY=on/off, tPIO={min:120,w/IORDY:120}, tDMA={min:120,rec:120} PIO modes: pio0 pio3 pio4 DMA modes: mdma0 mdma1 mdma2 UDMA modes: udma0 udma1 *udma2 AdvancedPM=no Drive conforms to: Unspecified: ATA/ATAPI-2 ATA/ATAPI-3 ATA/ATAPI-4 ATA/ATAPI-5 * signifies the current active mode som zistil ze nemam nastaveny Bufferovu velkost na napalovačke. Da sa to nejako nastaviť cez hdparm, trocha sa bojim aby som nepošahal mechaniku lebo som počul, že hrozi nejake nebezpečenstvo.
        • Re: Re: Re: JaaK3B 21.03.2006 | 18:35
          lubo   Návštevník
          UDMA modes: udma0 udma1 *udma2 UDMA nemaš mne vypisuje UDMA modes: udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 *udma5 taktiež hdparm /dev/dvd /dev/dvd: IO_support = 1 (32-bit) unmaskirq = 1 (on) using_dma = 1 (on) keepsettings = 0 (off) readonly = 0 (off) readahead = 256 (on)
          • Re: Re: Re: Re: JaaK3B 22.03.2006 | 16:46
            Mircoman   Návštevník
            No už to tak vypada, že mam iba udma2 ale mne to nevadi, pretože aj tak by som neziskal vyžšiu rychlosť od dvd mechaniky.
            • Re: Re: Re: Re: Re: JaaK3B 22.03.2006 | 17:14
              marfo   Návštevník
              este jedvolezite povedat kolko mas rychlosne cd/dvd; dvd-rw zatial som nevidel viac nez 2x rychlosne v skutocnosti k3b ma poistku ze nebude napalovat rychlejsie ze je max rychlost preto lebo keby si napaloval rychlejsie nez je rychlost na cd/dvd tak to mozes data na disku strcit za klobuk nepojde ti to
              inak ked napalujes cdecka moc rychlo ze ja neviem napr.:autor uvadza ze cd je 56x rychlosne a ty das 40x napalovat je dost mozne ze data budu necitatelne data a vecsinou dvd-rw su 1x ; cd-rw su 14x
              davaj pozor: na dvd x--rychlosne neznamena presne na cd x---rychlosne na dvd 2x je to zapisovanie cca 2,5MG/s a na cd 14x(myslim neviem isto) cca 3,5MG/s to je zas velky rozdiel nebude to chyba softu ani configurovania asi to bude v tom ze ten dvd mas 1x co bude napalovat a to vitazenie procesora je v tom ze to fakt ked napalujes dvd tak on moze cely vykon do toho dat inak napalovanie vecsinou berie min. cca 75% vykonu procesora
              inak ked vam napalovanie spadne bude to v tom ze ste
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: JaaK3B 22.03.2006 | 17:16
                marfo   Návštevník
                dokoncenie : bude to v tom ze ste spustali nejake programi ktore vela vykonu zeru napr nejake 3D manipulacia alebo nejake video a potom to vsetko napalovanie spadne
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JaaK3B 22.03.2006 | 17:17
                  marfo   Návštevník
                  vecsinou
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JaaK3B 22.03.2006 | 17:22
                    Mircoman   Návštevník
                    No to mi je uplne jasne, že je rozdiel medzi DVD 1x čitanim a CD 1x čitanim a mechaniku opakujem napaluje mi 16xDVD a 40xCD a určite napaluje aj rychlejšie pretože som napaloval večšinou 4xDVD viac sa ani neodvažim dať.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JaaK3B 22.03.2006 | 17:24
                      Mircoman   Návštevník
                      a dodavam že dvdčka mam 4x rychlostne na 100 percent kedže som u kamoša napaloval takou rychlostou
    • Re: Ja a K3B 26.03.2006 | 21:22
      Mircoman   Návštevník
      Uz sa mi to podarilo opravit ale zas mam problem ze mi to napaluje moc rychlo a nedasa to zmensit na mensiu rychlost. Napriklad mam 8x DVDcka a chcel som iba 4x zapis ale nejako sa mu nechce prepnut do 4x zapis.
      • Re: Re: Ja a K3B 28.03.2006 | 22:22
        NAQOYQATSI   Návštevník
        pls, napis ako sa Ti to podarilo opravit ? ... mozno to pomoze aj mne. thnx
        • Re: Re: Re: Ja a K3B 29.03.2006 | 10:38
          Mircoman   Návštevník
          No neviem isto ale preinstaloval som si linux, pretoze predtym som pouzival testing verziu a teraz som si dal stable verziu. Pocitam ze ti toto nepomohlo asi nemas debiana.
          • Re: Re: Re: Re: Ja a K3B 29.03.2006 | 18:00
            marfo   Návštevník
            v k3b sa to da nastavit ze pred tlacitkom ktore odstartuje napalenie tak mas tam take na vyber ze speed a je tam napisana auto ale ty to mozes zmenit na kolko potrebujes
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ja a K3B 30.03.2006 | 11:34
              Mircoman   Návštevník
              No tlacitko som tam nasiel aj som ho zmenil na Zapis 4x ale ked dam dalej napalovat tak ignoruje 4x a zacne rovno napalovat 8x rychlostnou