Driver pre WIN pod linuxom ???

Sekcia: Hardware a Drivery 26.03.2006 | 11:52
Juro   Návštevník
Niekde som počul neoverenú informáciu že sa pod niektorou verziou linuxu dajú nejakým spôsobom použiť Windowsácke drivre a ja by som potreboval zistiť či je to pravda alebo blud a ak to pravda je tak ktorý linux to podporuje a ako bo mám jednu kartu ktorej výrobca nerobí driver pre linux a ja tu kartu dost potrebujem a nie nieje to grafika ani zvukovka je to kompík určený na nonstop nahrávanie záznamu z kamier ďakujem Vám za akúkolvek odpoveď
    • Re: Driver pre WIN pod linuxom ??? 22.03.2006 | 20:43
      Jerry Sejtys   Návštevník
      Pocul so tiez nieco podobne teraz uz presne neviem kde som dal link na to ale este si pamatam ze tam pisali, ze to pojde pod hocijakym distrom, ale bude treba predpripravit to. Nieco ako frame do ktoreho vlozis Win ovladac a ma druhej strane bude lin..... Ale skus priatela google. Tam asi aj bude co a ako...
    • Re: Driver pre WIN pod linuxom ??? 22.03.2006 | 20:51
      mad max   Návštevník
      nechcem byt optimista ale dufam ze nieco take nieje mozne
      • Re: Re: Driver pre WIN pod linuxom ??? 22.03.2006 | 21:00
        Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
        Preco?
        • Re: Re: Re: Driver pre WIN pod linuxom ??? 22.03.2006 | 21:15
          petulik   Návštevník
          napriklad cez NDISWRAPPER rozbehas pomocou windozackeho drivera (subor .inf) wifi. i ked tazko povedat ci ten inf subor nazvat ovladac ...
      • Re: Re: Driver pre WIN pod linuxom ??? 22.03.2006 | 21:25
        WlaSaTy   Návštevník
        nieco take je mozne. pouziva sa to najme pre wifi karty.
        • Re: Re: Re: Driver pre WIN pod linuxom ??? 23.03.2006 | 17:14
          spekulant   Návštevník
          Zatial som videl a skusil len ten ndiswrapper. Pokial niakoho napadne napisat nejaky univerzalny driverdrapper tak bude koniec problemov s drivermi.
          • Re: Re: Re: Re: Driver pre WIN pod linuxom ??? 23.03.2006 | 17:25
            spekulant   Návštevník
            http://www.reactos.org/xhtml/en/index.html
            • Re: Re: Re: Re: Re: Driver pre WIN pod linuxom ??? 25.03.2006 | 09:26
              spekulant   Návštevník
              Tak ma napada ,LINSPIRE pozna programy z W. ,tak potom asi aj driveri(?)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Driver pre WIN pod linuxom 26.03.2006 | 11:52
                Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
                Linspire pozna programy z Windowsov preto, lebo je v standardnej instalacii integrovany winE. Ndiswrapper nie je univerzalnym liekom na drivre pre wifi sietovky a osobne neverim, ze by nejaky univerzalny zasuvac windowsackych pseudo-driverov poriesil nedostatok driverov pod linux, pretoze niektori vyrobcovia svoje drivery pisu nekvalitne, alebo dokonca rozdelia driver na kernelovu cast a userspace omacku. Navyse, kto pozna ndiswrapper, vie, ze ndiswrapper podporuje len malu cast funkcionality wifi sietovych kariet, takze sietovka rozchodena pomocou ndiswrappera ma iba uplne najzakladnejsiu funkcionalitu a nic viac. Skor by sa mohli vyrobcovia skonsolidovat a zacat budto uvolnovat specifikacie toho, co vyrobia, alebo sa pri vyrobe zariadenia drzat nejakeho standardu, aby bolo zariadenie kompatibilne a mohol sa vyuzivat genericky driver. Jedinym dovodom pre neuvolnenie specifikacii by snad mohlo byt len to, ze zariadenie v skutocnosti nema tie funkcie, ktore podla popisu ma mat :)))