hostname

Sekcia: Konfigurácia 28.03.2006 | 14:17
Avatar jancek Mandriva 2006  Používateľ
Ahojte, mam takyto problem.. vzdy ked zmenim hostname, t.j. meno mojho pocitaca v sieti, aspon myslim, tak po restarte je znova take iste ake bolo predtym. robim to ako root v shelli prikazom hostname meno_ake_chcem. defaultne tam bolo nastavene localhost, a vzdy po restarte to uz je znova localhost. Dakujem za pomoc.
    • Re: hostname 23.03.2006 | 13:18
      anonymous   Návštevník
      mno pokial chces zmenit to co vypisuje program hostname tak prepis rucne polozku HOSTNAME v subore: /etc/sysconfig/network ak ti tide o to aby ta v okolitych pocitacoch nasli pod menom "moje_meno" tak to musis napisat v konfiguraku samby v polozke "netbios name".
    • Re: hostname 23.03.2006 | 13:19
      anonymous   Návštevník
      mno pokial chces zmenit to co vypisuje program hostname tak prepis rucne polozku HOSTNAME v subore: /etc/sysconfig/network ak ti tide o to aby ta v okolitych pocitacoch nasli pod menom "moje_meno" tak to musis napisat v konfiguraku samby v polozke "netbios name".
      • Re: Re: hostname 23.03.2006 | 21:01
        Avatar jancek Mandriva 2006  Používateľ
        ked v tom subore nemam polozku HOSTNAME, tak ju tam mam doplnit? mam tam iba NETWORKING=yes.
        • Re: Re: Re: hostname 28.03.2006 | 14:17
          Avatar jancek Mandriva 2006  Používateľ
          mohol by mi este niekto pomoct s tym prosim? dakujem vopred
    • Re: hostname 23.03.2006 | 15:22
      jancici   Návštevník
      v gentee je to easy : 1. v subore /etc/conf.d/hostname nastavis meno_ake_chces 2. ten konfigurak patri scriptu /etc/init.d/hostname ktory nechas pri starte compu spusit (rc-update add hostname boot) 3. a je to :-)