kradnutie dat

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.03.2006 | 23:20
Avatar MIKI01 Mandriva 2006  Používateľ
Mam Mandrivu 2006 a uz druhy krat sa mi stalo ze som sa pripojil na stranku z ktorej som potreboval nieco stiahnut a vypisalo mi ze "ste obetou kradnutia dat" a dalsie uz nepodstatne veci.Spozoroval som aj zmenu v rychlosti internetu.Ked sa mi to stalo prvy krat formatol som disk a nainstaloval mandrivu opat problem sa vyriesil no asi len na mesiac a je to tu zas. rychlost mi padne asi na tretinu normalu ked je vsetko v pohode. Da sa proti takymto "pijaviciam" nieco robiť? a co by som mal spravit teraz ,da sa to nejako odstraniť bez toho aby som musel formatovat? Mam EDGE internet.dik
    • Re: kradnutie dat 23.03.2006 | 21:44
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      a co takto lepsie zabezpeceny prehliadac? mas firefox? tak mas 3 moznosti (mozno aj viac) 1. prejst na nieco lepsie 2. nechodit na net 3. nahadzat potrebne rozsirenia
    • Re: kradnutie dat 23.03.2006 | 22:10
      WlaSaTy   Návštevník
      banner (reklamny pruzok) "ste obetou kradnutia dat" pozname vsetci. vyzera presne ako okno v klasickom windows. nenapadlo ta niekedy ze tie okna malu mierne odlisnu dekoraciu od toho co mas v linuxe a tym padom sa jedna len o klamlivy obrazok? skus na neho kliknut a zarucene sa ti zacne ponukat nejaky polofunkcny odstranovac spyware krizeny s zobrazovacom pocasia a nepresnymi atomovymi hodinami. vsetko samozrejme pre operacny system: windows ak by si bol obetou kradnutia dat, tak to o tebe nejaka stranka jednoducho nezisti. teda ak by v tom nebola zapletena, ale to by ti to neoznamila. takze, niet sa co znepokojovat. jedna sa o obycajnu reklamu (za hranicou netikety) ktora je zbytocne agresivna a prezentuje pre teba zbytocny produkt. ps: ze si tu reklamu videl na strankach ponukajucich pseudo freeware pre windows? tam sa vyskutuje najcastejsie.
      • Re: Re: kradnutie dat 23.03.2006 | 22:32
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ak sa spomaluje pripojenie, tak mozno tvoj sused vela stahuje... pripadne sa Ti niekto stoji na kabli :)
        • Re: Re: Re: kradnutie dat 23.03.2006 | 23:20
          WlaSaTy   Návštevník
          mne? ano. mne vzdy niekto stoji na kabli. internet je siet a konekcia zvykne mat minimalne dvoch ucastnikov. ak by mi niekto nestal na druhej strane kabla, tak pre mna siet strati vyznam. a nielen pre mna.