rozlisenie videa v mplayer-i

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.03.2006 | 16:39
Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
Zdravim, mam problem s mplayerom (vlastne s kazdym prehravacom). video mi spusti iba v rozliseni 508x276... neda sa to v nejakom configu nastavit? kodeky mam ponahadzovane. distro mam slackware 10.2 s jadrom 2.4.31 stroj je notasik acer aspire 1353... cpu taktovany na 2000MHz, 512MB ram, graficka (tu tiez podozrievam) je iba chipset kn400... v desktope mam rozlisenie 1024x768. jadro som skusal upravovat, ale nenastalo ziadne zlepsenie... 2.6-kove jadro sem nahadzovat nexcem... nestretol sa niekto s niecim podobnym? vopred dakujem za rady :)
    • Re: rozlisenie videa v mplayer-i 24.03.2006 | 14:18
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      No skús v konzole spustiť príkaz mplayer -vf scale=1024:768 /cesta/ku/filmu.avi?divx?... alebo GUI Mplayer dať fullscreen. Ale tá prvá možnosť ti zaručí že budeš mať rozlíšenie tebou želané. ------ ad:skús mplayer --help
      • Re: Re: rozlisenie videa v mplayer-i 25.03.2006 | 21:40
        Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
        ked dam v gui fullscreen, tak mi jedine zacierni obrazovku okolo, ale s rozlisenim mi nic nespravi... ked to pustim v konzole, tak sice dosiahnem pozadovane rozlisenie, ale seka... skusal som v mplayeri nastavovat aj rozne drivre, ale ziadna zmena... ked pouzijem -vo x11, tak mi film ide plynulo, ale to rozlisenie, sa mi o5 nastavi na male...pri inych driveroch mi film niekedy ani nespusti, alebo seka... uz som z toho zufaly... som na 99% presvedceny, ze je to koli grafickej, len mi nejde do hlavy, ze ked vo widlach mi sli filmy bez problemov preco v linuxe nexcu??? :(
        • Re: Re: Re: rozlisenie videa v mplayer-i 25.03.2006 | 22:34
          WlaSaTy   Návštevník
          rozlisenie 508x276 sa podoba rozliseniu 16:9, 1/4 velkost (plochy) ktore sa zvykne pouzivat v divxoch. nakolko to mas opisane uplne presne, tak to vyzera ako by si pozrel vystup mplayeru kde sa zobrazi povodna (alebo zaokruhlena) velkost. skutocne ostane to video v takej velkosti? aky video vystup pouzivas pri mplayer-i (nie gmplayer-i)? skus mplayer -vo xv film.avi a pocas prehravania stlac pismeno f
          • Re: Re: Re: Re: rozlisenie videa v mplayer-i 26.03.2006 | 01:18
            Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
            ked pouzijem -vo xv, tak film mi ani nespusti... ked pouzijem -vo x11 a stlacim f, tak mi zostava v povodnom rozliseni...
            • Re: Re: Re: Re: Re: rozlisenie videa v mplayer-i 26.03.2006 | 03:00
              WlaSaTy   Návštevník
              x11 je neakcelerovany ovladac ktory ma najagresivnejsie poziadavky. ostatne su akcelerovane a iba od ovladacov tvojej grafickej karty zavisi ktory z akcelerovanych pojde. skus si najst z dostupnych video vystupov jeden najvhodnejsi. ak by to neslo, tak si budes musiet aktivovat ovladace pre graficku kartu.
        • Re: Re: Re: rozlisenie videa v mplayer-i 28.03.2006 | 14:15
          michal00   Návštevník
          mplayer ma aj parameter --zoom, krory ti zvacsi obraz
    • Re: rozlisenie videa v mplayer-i 27.03.2006 | 05:26
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Tohle byval problem nejak pochybne zkompilovaneho mplayeru :) Jake jine prehravace jsi zkousel? Ja bych v tomhle pripade mplayer zkompiloval, to byl prvni program, co jsem v zivote kompiloval a je to jendoduchy, zkus to :)
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: rozlisenie videa v mplayer-i 27.03.2006 | 23:46
        Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
        mam ho kompilovany :)
        • Re: Re: Re: rozlisenie videa v mplayer-i 28.03.2006 | 16:39
          WlaSaTy   Návštevník
          a skusil si si aktivovat zodpovedajuce ovladace na graficku kartu? v dnesnej dobe maju uz zvyknu mat aj onboard karty akceleraciu na mpeg1/2 a vyhladzovanie obrazu, popripade DGA alebo XV. nemas nahodou ovladac pre grafiku standardne nastaveny na vesa alebo frame buffer? skus to porobnat s vypisom /sbin/lspci.