Konzultant pre maturirnú prácu : Linux distribúcia

Sekcia: Komunita 10.05.2006 | 16:41
Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
Prajem pekný deň. Zakladám túto tému, pretože môj problém je, že potrebujem konzultanta pre svoju maturitnú prácu, ktorou má byť distribúcia Linuxu.. Chcel by som sa teda spýtať, či je niekto ochotný vziať na seba takúto úlohu. Konzultácie by prebiehali cez e-mail. Jeho meno by sa potom vysytlo samozrejme aj na maturitnej práci (priklad - konzultant: Janko Hrasko)... Potreboval by som poriešť otázky typu: aký balíčkový manažér použiť, či vytvoriť vlastný, ako spraviť boot CD - či kernel zavádzať abo niečo napísať v assembleri, atď.. Proste rôzne technické problémy, ktoré by sa mohli vyskytnúť... Prípadný záujemci napíšte kontakt, abo nejaké riešenie..
301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
    • Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux distrib 24.03.2006 | 13:25
      marx   Návštevník
      Ak napíšeš, čo presne chceš robiť, tak by som do toho kľudne išiel. Je veľmi dôležité, aby si presne zadefinoval čo vlastne od toho čakáš. Ak má ísť o nejakú distribúcii, ktorá by mala všetko (a la Debian, Mandrake, Gentoo) a neprinášala nový koncept, tak je to IMHO zbytočné.
      • Re: Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux dis 24.03.2006 | 15:02
        Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
        Nový koncept by to mohol byť... Jednalo by sa napr. o distro pre našich (SK) užívateľov.. Chcel by som použiť najnovšie komponenty, vrátane najnovšieho jadra... Samozrejme s podrobnými manuálmi a priloženým PDF - Linux dokumenačný projekt... Dôraz by som chcel klásť na multimédia, internet - viac na klientskú časť, emulátory - proste ... Najprv by bolo distro malé (aspoň nejaké, aby sa stihlo do matury.. Dovtedy by som musel robiť všetky časti sám a potm by sa to mohlo rozbehnúť, ak by to samozrejme za to stálo...) Muselo by byť stabilné a rýchle.. Avšak veľmi jednoduché (vyplýva to z prvých 2 podmienok)... SW by sa kompiloval (bolo by to dobre zdokumentované), poprípade sa šíril aj balíčkami (nová prípona) a podporval by aj nejaký rozšírený formát (rpm)... Natívne balíčky pre systém by mali podobnú štruktúru, ako je to u slackware (stačí rozbaliť do root abo jednoduchý install skript)... Ďakujem inak za záujem : ďakujem všetkým ktorí sa ozvali, abo ktorí sa ešte len ozvú (nebudem to písať všade - do každého príspevku, vďačný proste som a basta :-)
        301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
        • Re: Re: Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux 25.03.2006 | 13:19
          marx   Návštevník
          No vidím, že ešte ani sám úplne nevieš čo chceš :) Mohlo by to mať hlavu a pätu, ale dosť vecí o ktorých píšeš sa mi zdá, že vlastne nevieš prečo by to tak malo. Ale kľudne sa mi ozvi mailom (xgrac@fi.muni.cz) a môžme to prejsť. marx,
    • Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux distrib 24.03.2006 | 13:36
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Uz asi pol roka robim na mojej vlastnej distro a popritom pisem manual "Ako si vytvorit Vlastnu Distribuciu Linuxu", je tam vsetko od particii, bootloadera, kernel, kompilacia, balicky, System V Init, PAM, xinetd, FSSTND/FSH, kniznice, konfiguracia, siet, moduly, konzola... Dokumentacia ma cca 100 kb a asi 30 stran, je kompletne v slovencine (bez diakritiky). Povodne som zacal s kernelom 2.4 ale teraz to viac menej prerabam aby to islo aj s 2.6 kernelom, resp. snazim sa zadokumentovat rozdiely. + nejake dema, vlastne balicky vykuchane z rpm RH7.2 a FC4 + nejake dokompoilovane zo zdrojakov, Teraz momentalne robim instalator, aj nejake live cd priklady su tam... Je to vo forme webstranky ale nie je to nikde na webe lebo nemam kde a kvoli ukazkovym balickom to ma dost vela, cca 100 MB takze zatial to mam len na disku... Myslim ze sa dohodneme, moj email najdes v mojom profile (klikni mi na nick), mimochodom som z Kosic ak to pomoze... dvh
      • Re: Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux dis 24.03.2006 | 15:09
        Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
        Uhm... To by mohlo byť zaujímavé... Potom by sme mohli svoje úsilie spojiť.. Teda ak by bol záujem.. Dore teda... Keď začnem, tak Ťa kontaktujem - zatiaľ čakám kým budem mať net doma - to bude asi v apríli... Myslím si, že ak to spravíme dobre, bude to veľký krok SR v ceste k OpenSource, pretože ak by sa tu OS distribuoval a celý by bol lokalizovaný a navyše zo SK podporou a manuálmi, už by nič nestálo v ceste šíreniu Linuxu :-D ...
        301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux dis 24.03.2006 | 15:30
        Avatar kmato SUSE Linux OSS 10.1 Developmen  Používateľ
        pekneee :) to by aj mna zaujimalo :)
        • Re: Re: Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux 24.03.2006 | 15:45
          Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
          No vidíš... Tak po tej mature sa všetci zhromaždíme a popracujeme na tom... Oki??? :-D
          301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux dis 24.03.2006 | 21:15
        Avatar nardew debian  Používateľ
        hm, je ten manual ako na vlastne distro volne dostupny?
        • Re: Re: Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux 25.03.2006 | 13:50
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          Samozrejme len to momentalne nemam kam dat na web... to je jediny dovod. A este tam treba dopisat par veci a cele to dokopat do nejakeho usporiadaneho stavu... Ale bude to... Kedy neviem, momentalne mam take CS obdobie... :) dvh
    • Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux distrib 29.03.2006 | 15:30
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      neodovzdavali sa maturitne projekty nahodou do konca marca?:)
      • Re: Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux dis 05.04.2006 | 13:25
        Jaroslav Petráš   Návštevník
        Ja som budúco-ročný maturant... :-D
        • Re: Re: Re: Konzultant pre maturirnú prácu : Linux 10.05.2006 | 16:41
          Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
          Fajn, nejaký ludia sa našli.. Ďakujem teda za ochotu pomôcť..
          301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...