Kodeky v SuSE?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.02.2005 | 16:20
SuSEak   Návštevník
Ahojte, prosim, ak viete, poradte: Snazim sa v SuSE 9.2, KDE 3.x spojazdnit pozeranie videi formatu *.avi, ale aj inych. Prostrednictvom Kaffeine aj Totem mi vzdy hlasi chybu, ze je nevyhnutne nieco (asi kodek) Xvid. Skusal som to nainstalovat, z RPM xvid.xxxx.rpm, ale aj xine.xxx.rpm. Ale bezvysledne, neviem, co mam a ako to mam robit. S pracou so spakovanymi tar, ci gz, neviem robit uz vobec. Som z toho jelen. Neporadi niekto? PLS.
    • Re: Kodeky v SuSE? 26.02.2005 | 23:55
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      skus si nainstalovat divx.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Kodeky v SuSE? 28.02.2005 | 16:16
      alibaba32   Návštevník
      potrebujes nielen kodeky (kniznice), ale aj vhodny prehravac, na stranke "PackMan.Links2Linux.org", si stiahni napr. Mplayer, Xine, s prislusnymi balickami, nainstaluj jednotlive balicky pre SuSE 9.2, a prehrajes vela multimedialnych formatov
    • Re: Kodeky v SuSE? 28.02.2005 | 16:20
      alibaba32   Návštevník
      ak nevies instalovat "rpm" baliky, tak skus cez Yast, alebo Kpackage (musi mat balicek kdeadmin3 nainstalovany), alebo cez konzolu, napr. "rpm -ivh (rpm balicek - bez zatvoriek)", ovsem musis byt ako root (zadaj do konzoly "su" a heslo roota)