Pomale KDE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.03.2006 | 22:27
Avatar meosoft Kubuntu  Používateľ
cawte chlapci! taky pruser sa mi stal :-( ... som si dal kde 3.5.1 vsetko ide v pohode. ale ja som maximalista a tak som si zapol efekty (akoze transparency, drop shadow a tak..) vsetky naraz a teraz mi to moje kde dost seka (btw este som pridaval dajaku sekciu do xorg.conf). samozrejme tie efekty by som nerad vypnut bo sa mi pacia a tak sa pytam ci sa to neda dajak zrychlit pri zachovani efektov... mam amd64 3000 venice na kubuntu x64 5.10 s kde 3.5.1 a gfx ati radeon x600 problem by som tipol na zapnutie hw acceleracie gfx ale neviem ako na to.. uz vopred dakujem za prispevky :-))
    • Re: Pomale KDE 24.03.2006 | 20:28
      123   Návštevník
      pozri sem http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=423584 ak chces instalovat fglrx driver. Je to sice pre ubuntu ,ale velky rozdiel v tom zrejme nebude
    • Re: Pomale KDE 24.03.2006 | 20:42
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Vitaj v realnom svete! Je to sposobene konstrukciou 20 rocneho X Window System. Napriklad sposob ako sa vytvara fronta poziadaviek v XLib na vstupe x servra (teoreticky to riesi XCB ale moc som sa s tym nestretol). Na komunikaciu sa interne pouziva TCP alebo UDP protokol (aj ked je x server a obrazovka na tom istom stroji! potom to tusim ide cez loopback zariadenie atd...) aj na take primitovnosti ako vykreslenie ciar na obrazovke. Proste X Server je pomalsi ako windows ktory kde aplikacie kreslia rovno na obrazovku. Ja osobne X-om velku buducnost nedavam... Kedtak skus nejaky iny GUI system, mozno Fresco alebo take nieco... dvh
      • Re: Re: Pomale KDE 24.03.2006 | 21:11
        Avatar nardew debian  Používateľ
        o akom 20 rocnom X serveri vravis? a o novom X servri co ma par mesiacov si nepocul??
      • Re: Re: Pomale KDE 24.03.2006 | 22:06
        WlaSaTy   Návštevník
        to ze existuje xwindows 20 rokov znamena ze nezaniklo a dokazalo nielen konkurovat v dnesnom svete. ale nie je zastarale. momentalne sa uz davno pouziva jeho modularita spolu s pokrocilymi funkciami. direct renderring, rozne typy akceleracie - 3d, 2d, filmy, vyhladzovanie obrazu,... a napriklad tu spomenuta funkcionalita sa neda zapnut cez sietove interface, dokonca ani ak by sa jednalo o loopback. toto funguje cez pristup do zdielanej pamate. uz veela rokov.
    • Re: Pomale KDE 24.03.2006 | 22:27
      WlaSaTy   Návštevník
      sice netusim o ake efekty sa jedna, ale vecsinou sa graficky vykon zvysi po nainstalovani optimalnych ovladacov a zapnuti hardwerovej akceleracie. uvazoval si spravne :-) ci to bude fungovat k plnej spokojnosti, uvidis. ale ak chces vidiet nieco prevratne, tak si stiahni live distro kororaa (a nehaj ho zdielat aj inym). bolo to ospevovane aj tu v spravickach ....