instalovanie Mandrake

Sekcia: Hardware a Drivery 27.03.2006 | 15:56
jakub   Návštevník
nechce mi v biose povolit vybrat ze s kade ma spustat system. da sa aj inak nainstalovat ako cez boot?
    • Re: instalovanie Mandrake 26.03.2006 | 16:19
      WlaSaTy   Návštevník
      ak sa vyjadris zrozumitelne, tak ano.
      • Re: Re: instalovanie Mandrake 26.03.2006 | 16:27
        jakub   Návštevník
        no ze pri instalovani by som si mal nastavit v biose, s kade sa ma os spustat (ci y hdd alebo cd). a ja nemam prava na zmenenie. tak ci sa to da instalovat aj inak.
        • Re: Re: Re: instalovanie Mandrake 26.03.2006 | 16:45
          WlaSaTy   Návštevník
          ak ides instalovat novy operacny system z bootovacieho cd, tak si pochopitelne musis nastavit boot z cd. instalacne hdd sa zatial nevyrabaju, bolo by to plytvanie. ak mas zakazane zmeny v biose, tak je na to nejaky dovod. kontaktuj svojho spravcu a v prvom rade si vyskusaj live cd, bez instalacie. kedysi este existovala dalsia moznost pre uzivatelov windows. loadlin.exe dokazal zaviest linuxove jadro aj cez dos/windows. ale ci to este funguje v dnesnej dobe win2k/xp tak to fakt netusim.
          • Re: Re: Re: Re: instalovanie Mandrake 26.03.2006 | 16:51
            jakub   Návštevník
            a nevies o najakom programe, ktory by mi umoznil nastavit bios?
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalovanie Mandrake 26.03.2006 | 20:53
              rooter   Návštevník
              bios setup. stlacis pri spustani del, alebo iny klaves ak si chcel povedat, ze to mas zaheslovane tak si zisti heslo alebo resetni bios (tusim je na to nejaka packa)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalovanie Mandrake 27.03.2006 | 15:52
                jakub   Návštevník
                heslo mi nepovedia a bios sa da restartnut inak ako ho nechať bez prudu a bateriek zopar hodin?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalovanie Mandrake 27.03.2006 | 15:56
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  hej, niekde najdes JUMPER na doske, ktory ked prepnes tak sa ti zresetuje BIOS. Ale pozri si to pred tym v Manuale od zakladnej dosky!!!
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte