eth1-1934 pri nabiehani systemu hlasi NEUSPESNE

Sekcia: Hardware a Drivery 30.03.2006 | 21:38
kele   Návštevník
cafte vie mi neikto poradit akot ento problem odstranit neviem si stym rady ak si to pri starte dam aby sa to nespustalo tak sa mi zasa pre zmenu neda vypnut notebook mam mandrivu2006 donedavna mi vsetko fungovalo pokial som si nenahodil ovladace pre wifi odvtedy mam problemy na eth1 na eth0 mam lan a na w0 je wifi. vie mi niekto poradit ako na to alebo kde je problem eth1 vobec vlastne nevyuzivam ale ked ho vypnem nefunguje mi vypnutie systemu ostane mi to zamrznute pred koncom niekde po vypinani systemovych suborov.
    • Re: eth1-1934 pri nabiehani systemu hlasi NEUSPESN 29.03.2006 | 11:32
      WlaSaTy   Návštevník
      na zaciatok by si mohol zrozumitelne opisat problem. 1934 to je rok vyroby vasho auta, alebo sa ma jednat o firewire 1394? ak tam nastala nejaka chyba, tak ju linux vypisal, preco nam ju zatajujes ak chces poradit?
      • Re: Re: eth1-1934 pri nabiehani systemu hlasi NEUS 29.03.2006 | 12:08
        kele   Návštevník
        ja ju nezatajujem hm ani som si nevsimol co to hlasi mam mandrivu asi tyzden tak este nie som vnej taky zbehli je to moja prva linuxova distribucia tak sorrac ze som to neopisal dostatocne a este k tomu sa kopol pri firewire :-) ale nestane sa hehe. ale teraz k problemu napise neuspesne a potom to tak rychlo prebehne ze nestiham si to precitat ako to mozem stopnut a prezriet?
        • Re: Re: Re: eth1-1934 pri nabiehani systemu hlasi 29.03.2006 | 12:24
          WlaSaTy   Návštevník
          stopnut start? to si odporuje. pozriet? v /var/log/ su rozne subory ... budes ten firewire pouzivat najblizsieho pol roka?
          • Re: Re: Re: Re: eth1-1934 pri nabiehani systemu hl 29.03.2006 | 12:27
            kele   Návštevník
            nie nebudem ide o to ze ak ho dam hardware odpojit a nespustat pri startovani neviem potom vypnut notebook ostane mi to niekde primrznute a nevypne sa
            • Re: Re: Re: Re: Re: eth1-1934 pri nabiehani system 29.03.2006 | 13:30
              WlaSaTy   Návštevník
              najjednoduchsie riesenie je dany ovladac odmazat. bacha ale aby si sa trafil ;-)
          • Re: Re: Re: Re: eth1-1934 pri nabiehani systemu hl 29.03.2006 | 12:28
            kele   Návštevník
            v podstate mi to nejak nevadi az na to ze mi to tym padom sponmaluje nabeh systemu tym ze to dlho hlada a tak system caka a caka a az potom dojde hlaska neuspesne a ide sa dalej
            • Re: Re: Re: Re: Re: eth1-1934 pri nabiehani system 30.03.2006 | 21:38
              Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
              v /etc/sysconfig/network-scripts najdi to eth co nechceš DEVICE=eth1 BOOTPROTO=dhcp ONBOOT=yes přepiš na no