Pomoc

Sekcia: Konfigurácia 30.03.2006 | 23:46
Avatar Martin Arch, Debian  Používateľ
Prosim poradte mi ako mam ulozit zmeny v konzoly(konkretne u SUSE) ked napisem nejaky prikaz... Konkretene ked som pisal ifconfig a menil som mac adresu tak to islo ale uz po vypnuti pocitaca si ten prikaz nezapametal... neje na to nejaky prikaz aby si ulozil tie zmeny? A este nieco ako mam nastavit aby defaultne logovalo roota a ne pouzivatela? Za informacie dakujem...
Linux, the future technology...
    • Re: Pomoc 30.03.2006 | 22:37
      Jerry SEJTYS   Návštevník
      Ja som lamka v LIN ale take viem... Logovat ako root neodporucam.. Tam treba chodit iba ked nizco potrebiujes zmenit .... (Nastavit). Je to tak bezpecnejsie, lebo ked robis nieco co nie je obvikle... Tak si OS vyziada root heslo, poistka pred moznym znicenim systemu.... TAkze by som to nerobil.... Ked uz automaticky logovat tak iba uzivatela.... (Osobne preferujem prihlasovanie manualne....). A co sa tyka prvej casti tak to som si nie isty ale myslim ze by to malo ist cez conf behoveho prostredia.. (ale treba vytvorit skript). Inak na priatelovi GOOGLE by si to urcite nasiel.. staci hladat skriptovanie v BASH.. a tam to urcite je.. ;-) Vela zdaru..
    • Re: Pomoc 30.03.2006 | 22:47
      Jerry SEJTYS   Návštevník
      Najprv pozri po fore a potom sa pytaj.... skus toto: http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=18239
    • Re: Pomoc 30.03.2006 | 23:46
      meno   Návštevník
      ok, tak po tychto zvastoch ti poviem ze ak ti ide konkretne o suse tak tam mas yast2, kde mas nastavenia network interfaces, a medzi nastaveniami tam mozes zmenit aj mac tak aby si to zapamatal... a to s tymi konfigurakmi to zavisi od distribucie... kazda to ma trochu inde, niektora v /etc/rc.d/rc.eth alebo podobne veci, ina v /etc/rc.conf( tusim gentoo tiez, nie som isty, uz presne nepamatam ) atd atd... ale po susacky ti staci pouzivat yast2 a cezen ponastavujes prevaznu cast veci myslim...