root v edubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.04.2006 | 04:49
Avatar Mi_G SuSE 10.0, Ubuntu 5.10  Používateľ
Dobry den. Nainstaloval som na sestrin pocitac distribuciu edubuntu 5.10 a neviem heslo roota. Pri instalacii som ho nikde nemal moznost zmenit alebo vidiet. Neviete kde ho zistim?
    • Re: root v edubuntu 04.04.2006 | 12:13
      blackcat   Návštevník
      root konto nie v u/ku/xu/edu-buntu aktivovane. ak potrebujes nieco pustit s pravomocami root-a napis pred prikaz v terminaly sudo a svoje heslo aktivovanie root konta: 1. do terminalu napis sudo passwd root 2. v menu (horna lista) das system -> administration -> Login Window (napises heslo) -> v zalozkovom menu zvolis "security" a tam oznacis moznost "Allow local system administrator login" ale v podstate ti staci pustat prikazy cez sudo
      • Re: Re: root v edubuntu 04.04.2006 | 20:03
        Mi_G   Návštevník
        no ja potrebujem len prepisat nejake veci v subore grub.conf, lebo sa mi teraz nechce spustit SUSE. Ked som nainstaloval ubuntu tak grub minasiel vsetky kerneli. Ale nepacil sa mi vzhlad pri vyberani spustaneho operacneho systemu, tak som sa hodil do suse a v yaste som nejak doplnil ubuntu do spustaca a dal som ho nainstalovat, ale teraz mam v menu ubuntu 2x - jedenkrat co som tam pridal a druhy krat je namiesto suse.
      • Re: Re: root v edubuntu 04.04.2006 | 20:07
        Mi_G   Návštevník
        to aktivovanie root konta mi nefunguje ked v terminali napisem sudo passwd root a potom pisem heslo, tak mi to pise : Sorry, try it again . Po troch neuspesnych pokusoch ma to vyhodi s hlaskou sudo: 3 incorrect password attemps
        • Re: Re: Re: root v edubuntu 04.04.2006 | 20:17
          macbeth   Návštevník
          Pozri sa anjelik,,,,,,,,,,,, keed to napises, tak prvy krat to od teba chce stare heslo roota a to je presne to, ktorym si sa prihlasil do systemu(ktorym sa prihlasujes v KDM do Xiek),,,,, takze nazorna ukazka sudo passwd root 1.) napises svoje heslo pod ktorym teraz ficis 2.) napises heslo pre roota 3.)zopakujes heslo pre roota
    • Re: root v edubuntu 06.04.2006 | 04:49
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Na tohle se da rict uz jenom RTFM Ty ses rozhodl pouzivat/nekde instalovat linux, tak se o nem zkus taky neco dozvedet. Tahle otazka se resi dnes a denne na kazdym druhym foru, protoze kazdej si instaluje linux, ale cist se mu nechce.
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!