doplnenie polozky do menu.lst

Sekcia: Konfigurácia 06.04.2006 | 00:20
Avatar Mi_G SuSE 10.0, Ubuntu 5.10  Používateľ
Dobry den. Mam maly problem; mal som nainstalovany windows XP a suse 10.0 a nainstaloval som si aj ubuntu 5.10. Ubuntu mi nainstalovalo grub, v ktorom je zoznam vsetkych dostupnych jadier, ale nepaci sa mi ten vzhlad (cierna obrazovka, biely text) viac sa mi pacil vzhlad pri vybere v grube co nainstalovalo suse. tak som sa hodil do suse a v yaste dom do zavadzaca doplnil ubuntu. teraz ma grub vzhlad suse a su v nom vsetky 3 operacne systemy, ale ked spustim ubuntu, tak nejde zvuk, video ani internet. neviete co som spravil zle? do suboru menu.lst v suse som doplnil toto: title Ubuntu 5.10 root (hd0,2) kernel /boot/vmlinuz root=/dev/sda7 selinux=0 resume=/dev/sda4 splash=silent show opts initrd /boot/initrd dakujem
    • Re: doplnenie polozky do menu.lst 05.04.2006 | 20:12
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      toto si doplnal pod SUSE, ze? Mne sa vidi, ze teraz ti nahralo odkazy na jadro SUSE a aj na initrd SUSE. Mozno sa teraz mylim, ale toto spravi lilo, ak mu nedas absolutnu cestu. takze do grubu dat toto kernel (hd0,2)/boot/vmlinuz root=/dev/sda7 selinux=0 resume=/dev/sda4 splash=silent show opts initrd (hd0,2)/boot/initrd
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: doplnenie polozky do menu.lst 06.04.2006 | 00:20
        Mi_G   Návštevník
        uz som na to prisiel. nieco zmenil v subore menu.lst ale ked som spustil yast, tak ten mi to prepisal na nejake blbosti a potom to neslo. Asi sa vazne viac oplati spoliehat na prikazovy riadok (grub-install hd0) ako na graficke nadstavby - aspon som sa nieco naucil