viacere distribucie v jednom PC?

Sekcia: Konfigurácia 09.04.2006 | 20:06
macro   Návštevník
Pani, je mozne (narocne) mat v jednom PC viacere distribucie? Co si to vyzaduje? Predstavujem si to asi tak, ze pri startovani PC da moznost co chcem spustit. Velmi snivam? :-) Dik
    • Re: viacere distribucie v jednom PC? 05.04.2006 | 20:29
      klayman   Návštevník
      Nie je problem. Rozdel disk podla toho kolko chces mat distribucii. A pri installe len priraduj particie, SWAP nechaj jeden a malo by to fachcat.
    • Re: viacere distribucie v jednom PC? 05.04.2006 | 23:32
      sann   Návštevník
      Na takéto niečo exzistujú zavádzače ako sú lilo a kopa iních, viac na: www.google.sk.
      • Re: Re: viacere distribucie v jednom PC? 05.04.2006 | 23:58
        Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
        ja mam momentalne 2 distra lin + win. boli casy ked som mal aj 3 lin naraz. s tym nie je problem, a podla mna je najlepsi aj tak standardne GRUB.
        • Re: Re: Re: viacere distribucie v jednom PC? 08.04.2006 | 20:41
          macro   Návštevník
          A prosim ta vies mi podrobnejsie popisat podrobnejsie postup ako na to? V hre je WinXP, Kubuntu, Mandriva 2006 je mozne vyuzit HDD 80GB, HDD 20GB. Uz som to tak trochu skusal, ale neslo mi to aby som dospel k tomu. Dakujem
          • Re: Re: Re: Re: viacere distribucie v jednom PC? 09.04.2006 | 20:06
            klayman   Návštevník
            Takze, rozdel disk podla toho kolko miesta comu chces nechat. Win treba nainstalovat asi ako prve, lebo ked nainstalujes Linux a potom Win tak ti pravdepodobne vymaze zavadzac a nebudes moct nabootovat do Linuxu. Takze nahod Win, a potom instaluj jednotlive distribucie. Vzdy pri instalacii daj vlastne rozdelenie disku a nastav pripojovaci bod "/" danemu oddielu, kde chces aby sa Lin naistaloval. Pri instalacii druhej distribucie, ten zvysny oddiel ktory si pren nechal, daj vymazat a vytvor ho este raz, to kvoli tomu, aby instalator pochopil kde ma vytvorit korenovy adresar, inac sa pravdepodobne bude chciet instalovat na oddiel uz nainstalovaneho Linuxu. Ked to budes mat tak len treba upravit konfiguracny subor zavadzaca aby sli nabootovat aj Win aj linuxky. Kubuntu nepoznam ale ked som instaloval Win+Mandriva+SuSe, tak to vsetko spoznalo samo a nebolo treba konfigurak upravovat.