urpmi a update Amaroku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.04.2006 | 19:51
Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
Snazim sa vynovit si Amarok. Stiahol som si teda tieto subory: amarok-1.3.9-102mdk.1gm.i586.rpm amarok-1.3.9-mysql.102mdk.1gm.i586.rpm amarok-engine-arts-1.3.9-102mdk.1gm.i586.rpm amarok-engine-gstreamer-1.3.9-102mdk.1gm.i586.rpm amarok-engine-helix-1.3.9-102mdk.1gm.i586.rpm amarok-engine-xine-1.3.9-102mdk.1gm.i586.rpm Vsetky suvisia s poslednou stabilnou verziou a su urcene pre moju Mandrivu2005LE. Uz som mal problemy so zavislostami, ale toto je uz vela: [root@213 Amarok]# urpmi amarok-1.3.9-102mdk.1gm.i586.rpm Niektoré požadované balíky nie je možné nainštalovať: amarok-1.3.9-102mdk.1gm.i586 (kvôli neuspokojenému amarok-engine-1.3.9) Pokračovať? (Á/n) Nezda sa mi logicke, ze by verzii 1.3.9 vadil engine 1.3.9 (???), tak som len tak z brucha spravil toto: [root@213 Amarok]# urpmi amarok-engine-arts-1.3.9-102mdk.1gm.i586.rpm Niektoré požadované balíky nie je možné nainštalovať: amarok-engine-arts-1.3.9-102mdk.1gm.i586 (kvôli neuspokojenému amarok[== 1.3.9]) Pokračovať? (Á/n) Rozumie tomu niekto? Mozno sa na to divam so zlej strany, lebo mam malo skusenosti. Dakujem za vsetky prispevky ;) P.S.: K otazke "Pokracovat? (A/n)" -> ci zadam "a" alebo "A" alebo "n", vzdy sa instalacia zrusi...
http://www.grains.sk
    • Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 14:24
      fetak do linuxu   Návštevník
      hej ty si taky fetak pocuvaj najprv odinstaluj pomocov prikazu rpm -r vsetko co suvysli s amarokom a potom pomocov prikazu rpm -i naistaluj ten zoznam a mas to vybavene
      • Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 14:25
        fetak do linuxu   Návštevník
        aj amarok proste vsetky baliky kde je napisane amarok
        • Re: Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 14:26
          fetak do linuxu   Návštevník
          teraz to este upresnim vymazes vsetko co mas naistalovane
          • Re: Re: Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 14:30
            fetak do linuxu   Návštevník
            vymazes vsetko co mas naistalovane ktore suvisli z amarokom pluginy engine a potom aj amarok a potom zacnes instalovat ten zoznam ktory si napisal
          • Re: Re: Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 14:30
            fetak do linuxu   Návštevník
            vymazes vsetko co mas naistalovane ktore suvisli z amarokom pluginy engine a potom aj amarok a potom zacnes instalovat ten zoznam ktory si napisal
    • Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 14:35
      Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
      Fetak pocuvaj, tak vdaka, ale minule som takto updateoval operu a islo to mojim sposobom, tak mi je to divne... :-o
      http://www.grains.sk
    • Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 15:44
      Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
      Pomoc, nejde to ani fetakovym sposobom. Ked chcem instalovat hlavny balicek, vyhodi mi: chyba: Failed dependencies: amarok-engine-1.3.9 is needed by amarok-1.3.9-102mdk.1gm taglib >= 1.4 is needed by amarok-1.3.9-102mdk.1gm taglib by som nejako zohnal, ale "amarok-engine-1.3.9" ako takyneexistuje !!! aspon tak to vyzera, existuju len amarok-engine-arts alebo -gstreamer alebo -helix... a tie nepotrebuje (?) dobre, a ked chcem instalovat najprv enginy: chyba: Failed dependencies: amarok = 1.3.9 is needed by amarok-engine-arts-1.3.9-102mdk.1gm Kto je nafetovany? Fetak, ja alebo rpm?
      http://www.grains.sk
      • Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 17:07
        fetak do linxu   Návštevník
        ja som sa bal ze to povies neviem ako v mdk sa daju ignorovat zavislosti ja pouzivam vela distro a len v suse som s tym amarokom novym mal cest ja som to v suse vyriesil tak ze som odistaloval amarok-stary a ostatne amarok baliky a potom som tam musel supnut najpr. eniger na xine ktory chcel amarok ale ja som dal ignorovat v Yastovi2( lebo inak keby som dal ignorovat tak sa mi naistaluje stary amarok ) a potom som tam dal amarok a dalsie hovadiny
        • Re: Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 17:10
          fetak do linuxu   Návštevník
          mozno ked to urobis takto uz ked budes instalovat rpm -i hodistupotrebovanybalik.rpm amarok.rpm s tym som si neni isty ze to tak pojde
          • Re: Re: Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 17:30
            Tomáš Hanzel   Návštevník
            Kedysi som spravil takúto vec pri podobných (chybách?) depencies. chodil som všetky rpm do jednej zložky. V konzole prestupil do zložky s rpm balíčkami. príkaz rpm *.rpm mi už nevypisal žiadnu chybu.
    • Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 17:32
      Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
      mam teda ignorovat zavislosti? da sa to - rpm -i --nodeps hm?
      http://www.grains.sk
      • Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 17:36
        Tomáš Hanzel   Návštevník
        Či sa to dá to je len na tebe. Musíš skúsiť. A čo kompilácia zo zdrojových kódov? ---------------------- Nedá sa niekde kde je možnosť išntalovať a odinštalovať balíčky, hodiť nejaký repozitare, a načítať súbory a označiť Amarok? Neviem fakt ako to je v Mandrive. Mal som SuSE a tam som to riešil i takýmto spôsobom.
        • Re: Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 18:04
          Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
          1. nerozumiem tomuto: chodil som všetky rpm do jednej zložky. V konzole prestupil do "zložky s rpm balíčkami". príkaz rpm *.rpm mi už nevypisal žiadnu chybu existuje nejaka speci zlozka s rpm? 2.zdrojaky som uz skusal s inymi programami... nie je tam problem s updatnutim na novu verziu, netusim ako sa taky nainstalovany program zo zdrojoveho kodu odinstaluje, resp. preinstaluje 3. tam, kde sa instaluju balicky, som len teraz zistil, ze si mozem pridavat zdroje rpm 4. Netusim, co su to repozitare, doteraz som to fakt nepotreboval ;) 5. amaroK som nainstaloval bez tych zavislosti, ale kazdu chvilu spadne, uz ma modrinu aj na papuli ;)))
          http://www.grains.sk
          • Re: Re: Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 18:12
            Tomáš Hanzel   Návštevník
            1, Proste som vytvoril zložku a dal tam stiahnuté rpm-ka otvoril konzolu šiel som do tej zložky a spustil príkaz. 2, Zo zdrojového kódu inštalovaný program odinštalujem príkazom make uninstall z inštalačného priečinka. (teda musíš byť v zdrojákoch toho programu korý si inštaloval a tam v konzole napíšeš make uninstall) 3, no vidíš :-) 4, to sú adresy kde bývajú na nete balíčky. Dúfam že som použil dobré slovo repozitare. (I tak rozumej adresy s balíčkami) 5, hmm
            • Re: Re: Re: Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 18:18
              Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
              no nic, idem skusat, vdaka vam obom
              http://www.grains.sk
    • Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 18:52
      Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
      tagze... bolo treba stiahnut vsetky subory, co su pre distribuciju, vsetky (neviem, preco som nestiahol kniznice, ved boli prilozene), hodit ich do osobitnej zlozky, v Mandrake control Center pridat do zdrojov rpm tuto zlozku "pridat vlastny", ignorovat chybove okna, ze neda sa skopirovat potom to nainstaluje bez somrania.... Ale aj tak mi to

      nejde

      , teraz sa to len spusta, spusta a po chvili sa dospusta a nie je ani na liste ani nikde ;))))) idem skusit restart sedenia :-|
      http://www.grains.sk
      • Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 19:07
        kizman   Návštevník
        vies co som kedysi zistil, ze ked do toho nerypem, tak mi to ide, ked to zacnem vselijako vynovovat, zlepsovat, preinstalovavat, prenastavovavat, tak sa to do dosere a je to v pazi....tak to robim fakt opatrne.....minule sa mi podarilo odinstalovat gnome a ked som ho chcel hodit spat tak nejde....ako inac...ale to nie je v linuxe ale v tej osobe co tu sedi za tym kompom...poznate nie - intel inside - idiot outside :-) to len tak aby si nestracal nadej
        • Re: Re: Re: urpmi a update Amaroku 07.04.2006 | 19:12
          Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
          vsetko smeruje k tomu, ze mas pravdu tuto otazku tymto padom povazujem za vyriesenu :-DDD
          http://www.grains.sk
          • Re: Re: 17.04.2006 | 19:51
            fetak do linuxu   Návštevník
            prave ma napadlo ze sa to da takto urobis adresar a nahadzes tam vsetko rpm potom presunies sa s cd a potom urpmi -U amarok amarok-egineer* amarok-egineer* a vsetky ostatne baliky a pojdeto zarucene