3D grafika v linuxe /blender/

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.04.2006 | 22:42
fathum   Návštevník
ako je to vlastne s podporou 3D grafiky v 3D nastrojoch v line ako je napr. blender? ...su nutne nejake nestandardne nastavenia? ...vo wine to problem nebol, stacilo instalnut a mat kartu s podporou openGL ....ma niekto skusenosti s pracou v blenderovi v linuxe?
    • Re: 3D grafika v linuxe /blender/ 10.04.2006 | 01:20
      Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
      Ja pouzivam Blender 2.33 a problemy pri prechode z win som nemal. Stiahol som si balik z debianu, nainstaloval a nehlasilo mi ziadne nesplnene zavislosti. Nepotreboval som ziadne nestandardne nastavenia. Ide OK. Nerozumiem celkom o aku podporu ti ide? Podporu 3D karty? Budes robit animacie alebo staticky? Skus napisat aj distro ake pouzivas.
      • Re: Re: 3D grafika v linuxe /blender/ 10.04.2006 | 15:32
        fathum   Návštevník
        ja pouzivam vo wine momentalne blender 2.40 a xcem prejst na mandrivu /*pozn. beginner/ ...cize nemali by nastat ziadne komplikacie? ...a inak robim, alebo sa snazim :) aj staticke sceny aj animacie /v animaciach opat beginner/ ...
        • Re: Re: Re: 3D grafika v linuxe /blender/ 10.04.2006 | 17:19
          Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
          Skus to. Nemal by s tym byt problem. Vela stastia! :)
          • Re: Re: Re: Re: 3D grafika v linuxe /blender/ 10.04.2006 | 17:58
            fathum   Návštevník
            dikes :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: 3D grafika v linuxe /blender/ 10.04.2006 | 21:08
              ntN   Návštevník
              V prípade problémov skús fórum www.blender3d.cz, ale nemal by byť problém..
        • Re: Re: Re: 3D grafika v linuxe /blender/ 12.04.2006 | 19:57
          janci222   Návštevník
          blender pouzivas pod wine????????? ved blender pre linux stiahnes hocikde z netu zadarmo
          • Re: Re: Re: Re: 3D grafika v linuxe /blender/ 12.04.2006 | 22:42
            Avatar smolko Ubuntu  Používateľ
            myslim, ze ide skor o nedorozumenie :) jeden o wine ako windows, druhy o wine ako wine :)