Nároky na HW

Sekcia: Hardware a Drivery 12.04.2006 | 12:17
Miro   Návštevník
Zdravím, som v linuxe začiatočník a chcem sa s ním oboznámiť bližšie. Tak som si nainštaloval Knoppix, ale odozvy v porovnaní s Windows sú otrasne dlhé. OO mi nabieha niekoľko minút, správca balíčkov asi 20min - tak to je sila. Tak sa chcem spýtať, či je tá distribúcia tak náročná na HW, resp. ktorá distribúcia je najmenej "pažravá". Tiež si nie som istý, či to nemôže súvisieť s tým, že knoppix si tam vytvoril partition typu ReiserFS. Pre korektnosť ešte základné parametre môjho "dela" (ktoré inak s WinXP beží celkom dobre): AMD Athlon 900MHz, 96MB RAM Vďaka za prípadné rady
    • Re: Nároky na HW 10.04.2006 | 12:48
      Avatar fixinko Slackware,Gentoo,Solaris  Používateľ
      pokial pouzivas ako graficke rozhranie KDE resp. GNOME tak sa necuduj :-)
      So let it be written, so let it be done....
      • Re: Re: Nároky na HW 10.04.2006 | 13:59
        petulik   Návštevník
        to by som urcite netvrdil, problem bude niekde inde..
        • Re: Re: Re: NĂĄroky na HW 10.04.2006 | 14:17
          Avatar Linux Mint 18  Návštevník
          • Príspevok bol vymazaný.
          • Re: Re: Re: Re: NĂĄroky na HW 10.04.2006 | 14:53
            WlaSaTy   Návštevník
            ak si ten knoppix nainstaloval (ako pise) tak by sa malo jednat o klasicky klon debianu. ale to co pise je za hranicou unosnosti. z istotou mozeme povedat ze mu system swapuje jak divy, ale take odozvy sa daju ocakavat iba ak ma vypnutu DMA.
    • Re: Nároky na HW 10.04.2006 | 14:27
      WlaSaTy   Návštevník
      :OO mi nabieha niekoľko minút, správca balíčkov asi 20min - tak to je sila. ako mas pomale disky? mas na nich zapnute DMA? podla tej odozvy asi nie.
      • Re: Re: Nároky na HW 10.04.2006 | 17:14
        Miro   Návštevník
        Vďaka za vaše reakcie a podnety, práve som si stiahol kubuntu - ten sa mi zdá derióznejší, tak ho tam vyskúšam .. a pozriem aj na to DMA (ak to tam nájdem).
        • Re: Re: Re: Nároky na HW 10.04.2006 | 17:18
          skywaker   Návštevník
          ja by som odporucil Slaxa kedze ten je fast rychly. a ak by chcel naistalovat na hdd tak normalneho slackware alebo nech skusi Arch ... popr. normalneho debiana. {ubuntu je krajsi ale pomalejsi nez debian
          • Re: Re: Re: Re: Nároky na HW 10.04.2006 | 20:27
            Mircoman   Návštevník
            To co znamena ubuntu je krajsi ale pomalejsi nez debian. Podla mna to nezalezi od typu distribucie aku mas ale od toho ako si ho dokazes nastavit. Mozno mas pravdu ze je pomalejsi ale necuduj sa ak mas rozdielne gnome (myslim verzie), ktore su trocha narocnejsie napriklad na pamet.
        • Re: Re: Re: Nároky na HW 10.04.2006 | 20:43
          Mircoman   Návštevník
          Ak to nenajdes tak existuje program hdparm ktory ti zisti ci mas dma zaple a ak nie tak sa snim aj da zapnut dma ale samozrejme na tvoje ryziko. pouzitie hdparm /dev/mechanika napriklad cdromka hdparm /dev/cdrom
    • Re: Nároky na HW 12.04.2006 | 12:17
      Miro   Návštevník
      Zdravím, tak som tam ten Kubuntu dal. Je oveľa svižnejší. Asi tam bol nejaký problém s diskami. Ale v Kubuntu akosi pozabudli na dial-up. Nedarí sa mi rozchodiť modem, pričom pod Knoppixom bol úplne bezproblémový. Ale zatiaľ hľadám na Internete - nechcem tu predčasne otravovať.