Tlaciaren ?

Sekcia: Hardware a Drivery 07.12.2006 | 12:17
NAQOYQATSI   Návštevník
zdravim, prosim vas, mozte mi poradit?.. potrebujem surne tlaciaren (CB laserovku alebo far. inkjetovu) , s ktorou by som urcite nemal v linuxe problem. idealne by bolo, keby mala okrem USB este aj PP, kedze ju chcem do siete, kde mam 4 stroje prepojene cez smc 7004abr (s print serverom) tiez by som bol rad, keby nekomunikovala v jazyku GDI (procesor viem vyuzit aj na uzitocnejsie veci ako tlac) bol by som rad, ak by cenovo vychadzala do tych cca 5000,- mate nejake konkretne pozitivne/negativne skusenosti ? vopred dakujem za tipy.
    • Re: Tlaciaren ? 11.04.2006 | 12:42
      meno   Návštevník
      www.linuxprinting.org
      • Re: Re: Tlaciaren ? 11.04.2006 | 14:06
        necron   Návštevník
        počul som o nejakej xerox-ke za 3500 sk.ovládač je aj linuxový na cd-ku.je to laserovka
        • Re: Re: Re: Tlaciaren ? 11.04.2006 | 14:27
          NAQOYQATSI   Návštevník
          to bude asi niektora z tychto: Xerox Phaser 3122 Xerox Phaser 3117 ale ako pozeram, obe komunikuju pomocou GDI.
          • Re: Re: Re: Re: Tlaciaren ? 11.04.2006 | 14:45
            WlaSaTy   Návštevník
            ak ma gdi tlaciaren linuxovy ovladac (prevodnik postscriptu alebo pcl do jeho gdi) tak budes musiet instalovat ovladac na vsetky stroje naokolo, alebo zavesit danu tlaciaren na nejake PC v sieti ktore bude sluzit aj ako print server. a tomu sa chces vyhnut, uz iba koli cene za elektriku. predpokladam ze tvoj print server je priamo sucastou routeru, takze mas vysoku pravdepodobnost ze je glibc/x86 nekompatibilny. a pravdepodobnost ze vyrobca dodava konvertak z PS do jeho GDI v zdrojaku testovanom na platforme ARM je rovna 1 (true == 100%). takze odporucam carovne slovicka PCL alebo PS.
          • Re: Re: Re: Re: Tlaciaren ? 07.12.2006 | 12:17
            Duchoslav   Návštevník
            Xerox phaser 3117 ide pod tucniakmi dobre treba ju ale bud instalovat ako samsung m6040 a ide ok len nemate take volby ako original napr nejde zmenit rozlisenie z 600 na 300 dpi ale uspora tlace ide. No a da sa zohnat aj original ovladac pre linux. Mam ho. Treba ho vytrieskat od dodavatela pokial pise na krabici ze podporuje linux a nepodporuje tak je to dovod na reklamaciu. No nedajte sa odbyt tym ze si to mate stiahnut z internetu. Aj ked ho mate nie ste povinny si ho tam hladat. drevostrom@orangemail.sk
          • Re: Re: Re: Re: Tlaciaren ? 07.12.2006 | 12:17
            Duchoslav   Návštevník
            Xerox phaser 3117 ide pod tucniakmi dobre treba ju ale bud instalovat ako samsung m6040 a ide ok len nemate take volby ako original napr nejde zmenit rozlisenie z 600 na 300 dpi ale uspora tlace ide. No a da sa zohnat aj original ovladac pre linux. Mam ho. Treba ho vytrieskat od dodavatela pokial pise na krabici ze podporuje linux a nepodporuje tak je to dovod na reklamaciu. No nedajte sa odbyt tym ze si to mate stiahnut z internetu. Aj ked ho mate nie ste povinny si ho tam hladat. drevostrom@orangemail.sk
    • Re: Tlaciaren ? 11.04.2006 | 14:34
      WlaSaTy   Návštevník
      odporucam nejaku co rozumie tlaciarenskemu jazyku PCL alebo PS (postscript), to je standard. v obchode radi poradia :)
      • Re: Re: Tlaciaren ? 12.04.2006 | 00:52
        WlaSaTy   Návštevník
        teda aby som bol presny. skutocne najlepsie je nehat si poradit od predavaca a opytat sa v klude ci ten tovar moze vlovek vymenit ak to pod linuxom nepojde. aslaciaren co vie PCL alebo PS co by nesla s linuxom som este nevidel. ale mozne j vsetko :)
        • Re: Re: Re: Tlaciaren ? 12.04.2006 | 02:24
          NAQOYQATSI   Návštevník
          Viem ze potrebujem bud PCL alebo PS... GDI nechcem ani keby slo. Dalsia moznost je kupit nejaky canon, ktory ma vlastny jazyk.. nejaky CAPT. ak som to teda spravne pochopil z ich tabuliek. pribliznu predstavu o tej tlaciarni mam.. ..vyska 170cm, 90-60-90, dlhe blond vlasy... jaj .. nie .. to je ine :) len som chcel nejake konkretne tipy moja predstava je asi taka: nesom este rozhodnuty ci atramentovu ci laserovku.. ale viem, ze cena by mala byt cca 5000... hlavna je kvalita a spolahlivost. z ekonomickeho hladiska sa mi viac hodi asi laserovka. ak by to bola nahodou atramentovka, tak by mala mat oddelene patrony. idealne by bolo keby mala okrem USB aj PP.. kvoli routru, alebo sietovku (ale tie su uz troska drahsie).. tiez by nemusela byt nejak extremne hlucna, ked mi chyba hluk, pustim si radio. a este jedna vec, HP mi nejak velmi nieje sympaticke.. ak by niekto mal nahodou pozitivne skusenosti s nejakou tlaciarnou co priblizne zodpoveda tomuto popisu.. pls .. napiste mi typ tlaciarne. Dakujem.
    • Re: Tlaciaren ? 21.04.2006 | 10:30
      Dano   Návštevník
      Vybornu skusenost mam s tlaciarnami Lexmark E232. Su lacne a su PCLkove...
      • Re: Re: Tlaciaren ? 23.04.2006 | 21:00
        Hemoglobin   Návštevník
        CHlapci kde stiahnem ovladac na tlaciaren HP Deskjet 3650... Mam linux slackware 10.2 vopred dikes
        • Re: Re: Re: Tlaciaren ? 23.04.2006 | 21:44
          necron   Návštevník
          linuxprinting.org. je tam ten ovládač.