mplayer + fonty fedora core 5

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.04.2006 | 20:19
xeru   Návštevník
Chcel by som sa opytat ci mi niekto nevie pomoct s fontami v mplayeri. Skusal som uz kopu veci ale stale mi nedokaze diakritiku spravne zobrazit. Dakujem
    • Re: mplayer fonty fedora core 5 11.04.2006 | 16:43
      Fursdy   Návštevník
      Zdravim,ono su dost s tymito vecami problemy najma v GUI mplayeri, ale vtip je v tom ze diakritiku spravne dokaze zobrazit klasicky mplayer pusteny z konzoly. Ja osobne to vyuzivam z konzoly tie titulky sa tam daju zvacsit tym ze nakopirujes vacsie fonty v ~/.mplayer/fonts. pouzitie : v konzole zadas "mplayer -sub
      • Re: Re: mplayer fonty fedora core 5 11.04.2006 | 16:44
        Fursdy   Návštevník
        tu je cely prikaz: "mplayer (cesta k filmu) -sub (cesta k titulkom)"
        • Re: Re: Re: mplayer fonty fedora core 5 11.04.2006 | 17:37
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pridat parameter -subcp cp1250 pripadne parametrom -f zadat cestu ku fontom (adresear font so suborom font.desc [ak sa nemylim])
    • Re: mplayer fonty fedora core 5 11.04.2006 | 19:15
      mlp   Návštevník
      mozna je to malickost , ale me to pomohlo.. nastaveni / subtitle&OSD/encoding_nastaveno na none nastaveni/font najdi vhodny font a do encoding zadej Slavic/Central European Windows (CP1250) a hotovo
      • Re: Re: mplayer fonty fedora core 5 12.04.2006 | 19:57
        f0f0   Návštevník
        mne to stale nevie zobrazit spravne ž a š :( cez gui sa to neda nastavit vobec, uz som toho dnes precital strasne vela az ma hlava z toho boli :) Nema niekto jednoduchy a hlavne funkcny navod na Fedoru Core 5? Vdaka...
        • Re: Re: Re: mplayer fonty fedora core 5 12.04.2006 | 20:16
          123   Návštevník
          http://text.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1162#mplayer mas nainstalovany mplayer-fonts ?
        • Re: Re: Re: mplayer fonty fedora core 5 12.04.2006 | 20:19
          tom   Návštevník
          ja pouzivam slackware a mplayer si vzdy skompiluju ze zdrojaku (nekde jsem cetl, ze je to nejlepsi) a opravdu mi to funguje (nezapomen doinstalovat skiny.. jinak se Ti gui nespusti)