Zdielanie z NTFS particie.

Sekcia: Ostatné 03.03.2005 | 01:29
Mac33   Návštevník
Nazdarek vsetkym chcel by som sa spytat ci je mozne zdielat data z NTFS particie pomocou SMB :) Ak ano tak prosim poradte ako :) Vopred dik.
    • Re: Zdielanie z NTFS particie. 01.03.2005 | 23:24
      Toudy   Návštevník
      Takisto ako pri datach na normalnom (rozumej reiserfs,ext2(3), ...) filesysteme.. Len ak chces mat aj rw tak to musis doriesit najlepsie cez captive ntfs ci ako sa to vola..
      • Re: Re: Zdielanie z NTFS particie. 02.03.2005 | 19:26
        Mac33   Návštevník
        To som uz skusal a nefunguje to.Samba mi vypise ze dany subor neexistuje.Problem je asi v pristupovych pravach.Pred namontovanim HDD su prava urcene pre guesta avsak po namontovani su uz iba pre roota.A ta zlozka ma byt viditelna vsetkym.Skusal som nastavit prava prikazu mount pre guesta a ani to nepomohlo dokonca ho ani nepustim vraj musim byt superuser :)
        • Re: Re: Re: Zdielanie z NTFS particie. 03.03.2005 | 01:29
          Avatar csantibo PCLINUXOS  Používateľ
          Skus toto:klikni na systemovu listu ,zvol pridat aplet, vyber verejny suborovy server. Tam si uz len nastavis co chces zdielat (mozes aj cely pocitac ci uz je to fat ntfs alebo hociaka ina particia okrem root zlozky) a cez aky port. Standardne je to myslim 8001 ale ak sa ti nepaci mozes si dat iny.Mozes si urcit aj limit akou rychlostou sa bude od teba stahovat.Do tvojho pc sa potom dostanes tak ze do prehliadaca napises http://tvoja ip adresa:8001 a tam sa ti pekne zobrazi vsetko co si si vybral na zdielanie.