ITX kompik

Sekcia: Hardware a Drivery 28.09.2006 | 14:01
Jerry SEJTYS   Návštevník
Zdravim vas. Potrebonal by som jednu radu.... Nemohol by mi nejaky GURU poradit. Xem si postavit kompik na ITX doske... :) 1. Kde by sa taka doska dala zohnat na www.alzasoft.sk som bol a maju tam nejake dosky=> druha otazka 2. Je nejaky web kam by som sa mohol obratit a zistit ako to ktore zelezo pojde??? 3. ako distro by som xel gentoo ale neviem ci by som zohnal ovladace na ten HW (otazka 2) Som este lamka v LIN vo Winnie som celkom OK na tom... Ale xem presedlat :) aspon sa o to snazim.. Tak PLS POMOOOOOOOOOOOOOOOOC
    • Re: ITX kompik 12.04.2006 | 19:57
      Brano2   Návštevník
      odporucam pomrkat:
      www.mini-itx.com - stranka s cool projektami - skor design
      www.epia.sk - stranka so zakladnymi info
      http://www.bluebrick.sk/ponuka_miniitx.html - predaj mini itx na slovensku - hotove zostavy, tenky klienti a hlavne s linuxom!!
      ale asi najlepsie info - prebrowsovat diskusiu na skfree.net

      snad aspon nieco pomoze, treba mrknut aky to ma HW, north bridge, south bridge, atd. ale myslim ze ked to ten bluebrick predava asi to ma zabehane
      PS: ospravedlnujem sa za reklamu na ine stranky, no sam nemam blizsie info
      • Re: Re: ITX kompik 12.04.2006 | 20:03
        Jerry SEJTYS   Návštevník
        Dakujem pobrowsoval som daco a zistik dom ze dost ludi beha na tom a ma tam DEBIAN. TAkze asi by to mohlo aj ist... Osobme si xem postavit PC ktore nezberie polku izby... Prenos a tak... Diky za linky...
    • Re: ITX kompik 13.04.2006 | 01:52
      luzr   Návštevník
      Typci kolo damnsmalllinuxu maju postavenu aj damnsmallmachine. Takze urcite sa po tom poobzeraj
    • Re: ITX kompik 13.04.2006 | 09:55
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      ak sa nemylim VIA vydava vlastne open-source ovladace\moduly, tak snad vydala aj k tomuto. Otazne je na kolko bude taky PC vykonny... 550,850,1000Mhz uz momentalne nie je nic moc... ja by som ti skor navrhol, aby si si kupil micro-tower skrinku a do nej smaril nieco, co bude aj vykonne, tak by si to podla mna mal ovela lepsie ako ITX komp. Napr. tato zakladna doska nevyzera zle ;-)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: ITX kompik 13.04.2006 | 11:32
        luzr   Návštevník
        A ja poviem od asrocku ruky prec! Bohuzial sme ju pouzili pre jeden mensi server a masinka umiera tak 3x do tyzdna
        • Re: Re: Re: ITX kompik 13.04.2006 | 11:49
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Ok, to bol len priklad (prva doska, ktoru som nasiel:). AsRock som nikdy nepouzival tak sudit nemozem... V poslednej dobe bezu vyhradne na MSI doskach\grafickych a ziaden problem.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: ITX kompik 28.09.2006 | 13:28
            ra100   Návštevník
            tiez som nad niecim malym rozmyslal. zdalo sa mi to ale dost drahe a tak mam doma kompromis kupil som za 1800sk mb pcchips m789cg s integrovanym via C3 800mhz a ide to spolahlivo aj s pasivnym chladicom na procaku... cele to vyslo do 5000sk. prikon celej takejto masinky je 20-35w. aj ked to nieje ziaden rychlik s ide to spolahlivo.
      • Re: Re: ITX kompik 28.09.2006 | 14:01
        WlaSaTy   Návštevník
        :Otazne je na kolko bude taky PC vykonny... 550,850,1000Mhz uz momentalne nie je nic moc... zavisi na sposobe vyuzitia. na desktop je to dostatocne, na server tiez ale na najnovsie hry asi nie. ale navyse vecsina procesorov pouzitych v mini itx ma hw podporu kryptovania, takze ak to ma byt server na webshop, tak si myslim ze je to vcelku dobra volba. ale ak to ma nahradit napriklad videorekorder, popripade multimedialne centrum, tak je pouzitie otazne. co dodat, ale ako nagrada bezneho desktopu na pracu je to ok. na rozdiel od mojeho mac-mini je tam aj priama podpora wine, pochopitelne. doma nemam intel x86.