Ako nahrat LIVE ISO na USB vo Win9x ???

Sekcia: Hardware a Drivery 12.04.2006 | 02:56
Ali   Návštevník
Ako nahrat LIVE ISO na USB vo Win9x ???
    • Re: Ako nahrat LIVE ISO na USB vo Win9x ??? 11.04.2006 | 22:00
      Ali   Návštevník
      P.S. Nemam FDD a aj keby hej tak nechcem bootovat zavadzac z diskety.
    • Re: Ako nahrat LIVE ISO na USB vo Win9x ??? 12.04.2006 | 01:02
      WlaSaTy   Návštevník
      vecsinou maju liveCD kusok viacej ako pol giga a nepredpokladam ze by si vlastnil gigovy flash disk. takze do uvahy pripada napriklad slax. skus do google zadat napriklad: slax "booting from usb" a dostanes ocakavajuce vysledky. ale, samozrejme ten usb kluc musi podporovat boot inac sa nevyhnes bootovacej diskete alebo boot cd :)
      • Re: Re: Ako nahrat LIVE ISO na USB vo Win9x ??? 12.04.2006 | 01:31
        cez 500 - si nahlavu ???   Návštevník
        pozri si tento odkaz http://www.frozentech.com/content/livecd.php?pick=Linux_x86&showonly=Desktop&sort=ImageSize&sm=0 je tam 59 LIVE distribucii linuxu s velkostou do 500 MB takze na 512 mi vojdu, nechce sa mi napalovat 60 CD a CDRW je pomale 16x150=2,4MB/s USB 18MB/s cita a 13 MB/s zapisuje ten usb mozes pozret aj su http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=6773081
        • Re: Re: Re: Ako nahrat LIVE ISO na USB vo Win9x ?? 12.04.2006 | 01:44
          WlaSaTy   Návštevník
          tak som na hlavu. distribucii o velkosti pod pol giga je este viac. otazne je na co sa daju vyuzit. tie najmensie su vecsinou zachranne distribucie a cim ma distribucia obsahovat viac aplikacii (prehliadac, postu, kancelarske baliky, prehravace multimedii, podporu pre akcelerovany hardware, nejake zakladne hry a aj systemove nastroje) tak tym su vecsie. ano, dalo by sa polemizovat o tom, ze existuju skutocne male distribucie ktore obsahuju toto vsetko v prijatelnej velkosti, ale on ju neuviedol :D a tak isto neuviedol na co by ju chcel pouzit. jeho skor zaujimala technologia ako nahodit LiveCD na USB Flash. niekomu postaci graficky terminal startovany z jednej az dvoch diskiet s tym ze mu vsetko bezi zo vzdiaeneho servra (poppripade sokonca len v textovom mode), a niekto by chcel mat svoju kompletnu linuxovu distribuciu zo vsetkym co potrebuje (vratane uzivatelskych dat) a moznostou instalovania balikov.
          • Re: Re: Re: Re: Ako nahrat LIVE ISO na USB vo Win9 12.04.2006 | 02:56
            Ali   Návštevník
            skutocne mi ide o otestovanie roznych LIVE distrib. bez toho aby som to musel, napalovat a neznasam pozieracov pamati typu KDE, GMOME, staci mi icewm, taktiez nepotrebujem integrovany openoffice ani 4-5 programov na spravu disku, spracovanie grafiky, hry, ... ... ... chcem len jadro+automaticka detekcia HW a zvysok si uz doinstalujem podla potreby Moje usb je sice pomalsie 6MB/s ale stale lepsie ako CDRW.